Brňané od začátku na palubovce dominovali. Především díky vysoké úspěšnosti v útoku, jejímž základem kvalitní servis, domácí diktovali hru. Příbram musela od úvodu dotahovat a svému soupeři nakonec v první sadě podlehla rozdílem čtyř bodů 25:21.

Podobný průběh měla i sada následující. Brno si rychle vypracovali pětibodový náskok, který v další průběhu ještě navýšilo. Příbramští hráči si znovu především nevěděli rady s podáním domácího celku a velmi rychle ztratili druhý set po výsledku 25:15.

Třetí dějství dlouho vypadalo, že bude poslední v celém duelu. Brno z počátku opět ovládalo hru a vytvořilo si komfortní vedení 16:9. Kocouři se však nevzdali, dokázali se na svého protivníka dotáhnout a ve vyrovnané koncovce, která nabídla nervy drásající boj, nakonec zvítězili 32:30 a střetnutí tak šlo do čtvrtého setu.

Očekávalo se, že Příbram snížení stavu nakopne, ale domácí ji příliš šancí nedali. Vrátili se ke hře, která je zdobila po většinu zápasu a měli průběh sady pevně ve svých rukách. Po zásluze tak zvítězili 25:17 a završili skóre zápasu na 3:1. Kocouři tak přišli o šanci, přiblížit se svému soupeři na dva body. Ovšem díky zaváhání Ostravy se stále drží na šestém místě extraligové tabulky.

„Dnes jsme hráli v improvizované sestavě, vůbec jsme takhle netrénovali, ale kluci bojovali, nevzdali se a ve třetím setu průběh otočili. Ve čtvrté sadě jsme měli ještě šanci to znovu dostat na naši stranu, ale nepovedlo se nám to a Brno potom hrálo líp a zasloužilo si vyhrát. Dnes jsme to ale odbojovali a odehráli naplno,“ myslí si trenér příbramských volejbalistů Martin Kop.

Podobně viděl utkání i příbramský kapitán. „Soupeř nás do půlky třetího setu vůbec nenechal hrát, dobře podával a my jsme na něj nestačili. Koncovku třetího setu jsme pak šťastně vyhráli, což nás celkem zvedlo, ale Brno si to potom už pohlídalo a bylo lepší,“ zhodnotil střetnutí Martin Böhm.

Volejbal Brno – Eurositex Příbram 3:1 (25:21, 25:15, 30:32, 25:17).
Příbram: Böhm, Mikulenka, Rychecký, Pantič, Passier, Hrdý, libero Juračka. Střídali: Suda, Kust, Kohlmann, Kuchař.