Obě bitvy budou mít pro Příbram přízvisko velmi důležité. Pro poslední celek tabulky se bude jednat o konfrontaci s přímými konkurenty v tabulce, kteří jsou srovnáni hned nad ním. „Máme za sebou zápasy s největšími adepty na titul, takže rozhodně nepanikaříme. Na druhou stranu si všichni uvědomujeme, že musíme zabrat. Právě teď se ukáže, jak na tom opravdu jsme,“ tvrdí trenér, který nevyloučil změny v sestavě.

„Co se týká základní šestky, tak máme připraveno několik variant,“ nastiňuje možnou rošádu.

První duel na palubovce Odoleny Vody (dnes od 17 hodin) bude zároveň velmi pikantní. Nejen proto, že půjde o středočeské derby. Punc souboji dvou krajských rivalů dodávají i osoby hostujícího blokaře Roberta Viibera a domácího trenéra Martina Kopa. Oba muži totiž během léta přesídlili na druhou stranu barikády.

„Určitá výhoda to je. Nějaké informace klukům dám. V době videorozborů si ale každý může nastudovat soupeře podle nejlepšího vědomí,“ podotýká Kop, který bude kvůli červené kartě z posledního kola nucen sledovat zápas proti bývalému týmu z tribuny.

„V téhle fázi to podle mě není úplně podstatné. Rozhodující bude chtíč,“ predikuje naopak jeho protějšek Petr Klár.

„Jinak Robert, který se těší a hraje se mu tam dobře, se bude chtít proti svému bývalému týmu určitě ukázat. Věřím, že se to na jeho výkonu pozitivně projeví a pomůže tak celému týmu,“ doplňuje.

Z Odoleny Vody se Kocouři po zápase přesunou zpět domů, odkud zítra ráno vyrazí do Zlína (hraje se od 17 hodin).

„Ani tam nás nečeká nic jednoduchého. Odolka i Zlín jsou těžcí soupeři, kteří jsou ale na naší úrovni. Musíme do toho dát srdíčko a zvládnout to,“ apeluje Klár na své svěřence.

Cíl je jasný. Ukořistit na tripu (Příbram – Odolena Voda – Příbram – Zlín – Příbram) první vítězství v sezoně. „Minimálně jedno bychom získat určitě měli. Když si připíšeme dvě, tak tím samozřejmě lépe,“ dodává příbramský kouč.