Kocouři začali utkání bez ostychu a respektu a pustili se do západočeského soupeře od začátku. Pomáhali si zejména na servisu, ze kterého těžili důležité body. Jenom v prvním seto zaskočili Karlovarsko čtyřmi esy. „Podání bude naší alfou omegou. Tím, že jich pět skákaných a jednu plachtu. Pokud se nám bude dařit, tak můžeme hrát s každým,“ uvedl nový domácí kapitán Daniel Rosenbaum.

Parádní výkon domácího celku pokračoval i ve druhém setu. Lyzanec s Tevkunem vytvořili Kocourům až pětibodový polštář, který se Příbrami dařilo před Západočechy držet. Ve třetím setu ale přišla chyba v rozestavení, kdy univerzál stál za smečařem. „Mým zaváháním se nám nedařilo. Špatně jsem přehodil dva hráče,“ káral se trenér Lubomír Vašina. Hosté toho dokonale využili. S přehledem získali třetí sadu pro sebe a prodloužili zápas.

Výpadek ale Příbram nezaskočil. V úvodu čtvrtého dějství ustál nápor favorita a před koncovkou si vytvořili parádní náskok. Nakonec celý set bez problémů získali a připsali první vítězství v sezoně. „Už před zápasem jsme si říkali, že do něj musíme jít bez bázně a hany, jinak si můžeme zabalit kufry a utkání neodehrát. Splnili jsme taktické pokyny trenéra a díky tomu jsme vyhráli,“ prohlásil spokojeně Rosenbaum.

Atmosféra během zápasu | Video: Deník/Ondřej Jícha

„Tohle všechno, co se dělo na place, vyburcovalo lidi jako sedmého hráče a celý zápas nás enormě podporovali, hráče nenechali vydechnout. Hráči nastartovali všechno sami v sobě. Publikum je podporovalo. Symbióza je nádherná. I když se nám nedařilo, tak bylo aktivní, což bylo úžasné i pro tým,“ žasl Vašina.

Příbram - Karlovarsko 3:1 (22, 22, -17, 19)

Esa. 6:3. Bloky: 7:12. Rozhodčí: Krtička, Buchar. Diváci: 785.

Příbram: D. Rosenbaum (3), Franco, Šábrt (5), Tevkun (28), Lyzanec (15), Benitez (5), libero Verasio. Střídali: Toth, A. Rosenbaum, Ureš (6), Toman (4).