„Letošní Dakar dopadl nad očekávání dobře, páté místo mezi kamiony a nejlepší české motorkářské umístění potěšilo,“ vrátil se k úspěšné jihoamerické misi Martin Macík starší.

Není divu, že se všichni členové museli po svém návratu vypořádat s velký zájmem veřejnosti. Nikdo z týmu si tak prakticky neodpočinul. „Fanoušci nám během závodu velmi pomohli. Proto jsme pro ně uspořádali několik besed po České republice, které sklidili obrovský úspěch. Jsme za to moc rádi,“ řekl Jan Brabec.

Nyní už však sedlčanští hrdinové spřádají plány na další dakarské dobrodružství. „Nesmíme usnout na vavřínech. Mohu potvrdit, že už teď začínáme s přípravou na Dakar 2019,“ přiznal Martin Macík mladší.

Jezdci budou, jako již tradičně, trénovat doma v Sedlčanech a do toho se zúčastní několika přípravných závodů. „V rámci přípravy na Rallye Dakar tým opět absolvuje sérii tří evropských dálkových závodů, kterým jsou Baja Poland, Hungaria Baja a Baja Aragon. Jan Brabec nebude chybět ani na Merzouga Rally, která se jede od poloviny dubna. Na přelomu května a června pojedeme také testovat naše závodní stroje na Saharu,“ přiblížil zatím známý program přípravy Martin Macík starší.

I během náročných příprav budou členové týmu myslet rovněž na své fanoušky. „Budeme se snažit, aby ti, kdo mají rádi Dakar a motorsport, mohli zažít vše, co bude předcházet Dakaru 2019,“ hlásí Martin Macík mladší.

Příznivci tak budou moci navštívit například tréninky v Sedlčanech, kde si budou moci s jezdci nejen popovídat, ale také si vyzkoušet práci navigátora nebo se jen svézt v dakarském závodním speciálu.