Horníci se museli obejít bez několik hráčů základní sestavy, citelná byla především absence kapitána Velebila. Hráči však k utkáním přistoupili s cílem podat kolektivní výkon a chybějící opory nahradit.
Proti Pečkám vzal zodpovědnost na svá bedra především kanonýr Ureš, kterému zdatně sekundoval Petřík. Díky nim příbramští hráči od úvodu kontrolovali hru a již na konci prvního poločasu vedli o 20 bodů. Po přestávce pokračovali v koncentrovaném výkonu a svůj náskok postupně navyšovali. Počet bodů nakonec zaokrouhlili na 100 a zvítězili jasně o 54 bodů.

Na nedělní derby proti Českému Brodu nebyl k dispozici ani Ureš, což byla další velká ztráta. Jeho nepřítomnost se projevila především v útočné hře, která dělala horníkům problémy. Vše se ale dařilo nahrazovat dobrou obranou a zápas byl dlouhou dobu vyrovnaný. Rozhodnutí přišlo v posledních pěti minutách, kdy Příbram soupeři odskočila na rozdíl devíti bodů a výhru si již pohlídala.
„Oba duely byly velmi důležité z hlediska udržení čtvrté příčky. Získali jsme tím výhodu domácího prostředí pro úvodní zápasy play-off,“ radoval se Michal Vošahlík.

BK Příbram – Basketbal Pečky 100:46 (42:21).

Body: Ureš 30, Petřík 25, Šimáček 13, Kelich 12, Mokruša 10, Řeřicha J. 10. Trojky: 14:1, TH: 13/8:20/7, Fauly: 20:11.

BK Příbram – BK Český Brod 63:54 (27:26).

Body: Petřík 26, Šimáček 14, Mokruša 9, Řeřicha J. 8, Klaudy 5, Kelich 1. Trojky: 8:4, TH: 19/11:16/6, Fauly: 20:16.