Úvodní utkání série bylo dlouho v režii horníků, kteří spoléhali především na rychlý přechod do útoku, čímž svého soupeře zaskočili a ještě před poslední čtvrtinou drželi dvoubodové vedení. Boleslavští však v závěru zabrali, otočili skóre a připsali si první bod v sérii. „Je to obrovská škoda, zápas jsme měli dobře rozehraný, ale nestačilo to,“ lituje kapitán Matěj Velebil.

Výkon příbramského týmu určitě ovlivnily i zdravotní indispozice. Střelec Vojtěch Ureš kvůli zranění vůbec nenastoupil a Jan Starka utkání odehrál, přestože byl v týdnu před zápasem nemocný. „Byl jsem po antibiotikách, ale chtěl jsem klukům pomoci, takže jsem do toho šel. Myslím, že kdybychom byli všichni zdraví, tak jsme vyhráli,“ je přesvědčena jedna z opor BK Příbram 2000.

Mužstvo ale neskládá zbraně, naopak si ještě více věří a v zítřejší domácí odvetě to bude chtít potvrdit. Důležitou zprávou je, že trenér Vošahlík by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Opět jsme dokázali, že můžeme porazit každého. Navíc by nám měl pomoci i Vojta Ureš, takže věřím, že na Boleslav vlétneme, oplatíme jim porážku a vynutíme si rozhodující třetí zápas,“ říká Starka.

Hráči se budou opírat i o podporu fanoušků, kteří v letošním ročníku navštěvují jejich zápasy v hojném počtu. „Zájem fanoušků nás moc těší. Chodí opravdu v hojném počtu a ženou nás dopředu. Nechceme je zklamat a uděláme vše, co bude v našich silách, abychom zvítězili a sérii vrátili ještě jednou do Mladé Boleslavi. Věřím, že společnými silami to dokážeme,“ říká odhodlaně Matěj Velebil.

Jestli se příbramským basketbalistům podaří odvrátit mladoboleslavský mečbol, vyrovnat stav série na 1:1 a vynutit si rozhodující třetí utkání, se ukáže až zítra.

Úvodní rozskok jednoho z největších střetnutí v historii BK Příbram 2000 proběhne v hale na Březových horách v 16:30 hodin.