Hrasl, nejlepší ze středočeských týmů, rozdrtil ústecký Relax šestnáctigólovým přídělem a zaznamenal čtvrtou výhru v řadě. Střelecká exhibice přišla po změně stran, kdy se domácí, jejichž ofenzivu řídila trojice Peška (5+2), Kuba (4+6) a Klusáček (3+5), trefili jedenáctkrát. Šestnáct branek rozdal také opět výborný nováček z Liberce, který si pohrál s domácí Legií Příbram. Hosté zcela dominovali rychlou kombinací a přesnou střelbou, rozhodnuto bylo za 13 minut.

První a velkolepé výhry se dočkala slánská Čechie, která dokázala ve druhé půli smazat pětibrankový náskok hostů z Dobřichovic. Obrat nepřekazilo ani vyloučení kanonýra Tomáše Kvapila devět minut před koncem.

Doma neomylné Třebusice rozhodly o plném bodovém zisku s Brandýskem raketovým vstupem do utkání, kdy během pěti minut získaly tříbrankové vedení. Na divizi velmi pohledný futsal se hrál i poté. Maximum hostí bylo snížení na rozdíl jednoho gólu. Soupeř pak vedení ještě navýšil.

Kolín se vyhoupl do horní poloviny tabulky výhrou na palubovce béčka mělnického Olympiku, které zůstává na jediném bodu. Zkušenější a v koncovce lepší hosté získali ve vcelku vyrovnaném utkání rozhodující náskok ještě před přestávkou, kdy utekli na tříbrankový rozdíl.

V krajském přeboru se po pěti odehraných kolech na čele usadila trojice celků se čtyřmi výhrami – Olympik Mělník C, Atlantic Rakovník a boleslavská Joga. Na opačné straně tabulky jsou dva celky s jednou výhrou – kladenský Celtic a Atmos Bělá.

Jednou z událostí kola byl návrat mistrovského futsalu po sedmi letech do mělnické sportovní haly. Druhá rezerva Olympiku si ho před šedesátkou diváků patřičně užila. Fobozu nadělila v utkání hraném prakticky bez obran patnáct gólů, takže hostům nestačilo k zisku ani osm přesných zásahů. Ofenzivu domácích dirigoval hlavně Jiří Vokoun mladší.

Čtyřgóloví ovšem byli v kole ještě dva střelci. Kralupský „režisér" Vladimír Vymětalík přispěl k obratu ve druhém poločase utkání na Celticu a překonal hranici dvou stovek vstřelených gólů. Čistý hattrick, dokonce v rozmezí pouhých pěti minut, slavil také Ondřej Drašnar z příbramské Vivy, který tak v závěru rozhodl vyrovnaný souboj se Slatinou.

Kladenský FC O. K. vítězným gólem v posledních minutách hry těsně přestřílel příbramský HFK, a bodově se tak na svého soupeře dotáhl. Hostům nestačilo na zisk ani dvoubrankové vedení po polovině utkání. Rakovnický Atlantic zaslouženě přehrál nekompletní Atmos, jenž nadále uzavírá peloton s jedinou výhrou. Základ k plnému bodovému zisku domácí položili kvalitní kombinací.

Divize A

5. kolo: Chomutov – Wizards Praha 1:3 (0:1, Boček – Blažek 2, Imlauf), Legie Příbram – Zlej se(n) Liberec 3:16 (2:7, Šperer, Venta, Vančát – Benek 4, Beneš 3, Žoček 3, Bína 2, Vodička 2, Děkan, Mečíř), Hrasl Slaný – Relax Ústí 16:2 (5:1, Peška 5, Kuba 4, Klusáček 3, Kubenka 2, Landvojtovič ml., Rössler – Netymach, Guth), Třebusice – Brandýsek 6:3 (3:2, M. Šerák 2, Kala, R. Šerák, Čížek, Kubín ml. – Kroc, Tesař, Nachtigal), Olympik Mělník B – SKP Kolín 6:8 (1:4, Červeňák 2, Šuba 2, vlastní, Rejman – Linhart 3, Slezák 2, Kovařík 2, Macháček), Č. Slaný – Dobřichovice 8:6 (1:6, Švásta 2, Vrchlavský 2, Chadima, Jiránek, Hafenrichter, Skořepa – Janouš 2, vlastní, Větrovec, Obermajer, Šlapák, ČK: Kvapil – Č.).

Krajský přebor

5. kolo: Atlantic Rakovník – Atmos Bělá 7:2 (4:1, Schwendt 3, Tvrz 2, Tvrz 2 – Zimmermann, Bláha), Celtic Kladno – AFC Kralupy 3:5 (1:1, Štoncner 2, Rác – Vymětalík 4, Koláček), Viva Příbram – Realvestav Slatina 8:6 (3:3, Drašnar 4, Branžovský 2, Suchý, Trefný – Krpec, Klempt, Jeřábek, Paluka, Tenkl, Ludvik), O. K. Kladno – HFK Příbram 8:7 (3:5, Čičmanec 3, Maroušek 2, Zelenka 2, Peer – Kříž 2, M. Kuba 2, V. Kuba, Bábíček, Šlechta), Joga M. Boleslav – MCE Slaný 8:3 (3:0, Novotný 3, Beran 2, Hubač, Kučera, Šimáček – Nykl 2, Říčka), Olympik Mělník C – Foboz Slaný 15:8 (4:2, Vokoun ml. 4, Veselý 3, Hyka 2, Rejman 2, Menčl 2, Vála, Malák – Novák 2, Fedrhanc 2, Koten, Hrubík, Sajdl, Šafner ml.).

1. Olympik Mělník C 5 4 0 1 49:35 12
2. Atlantic Rakovník 5 4 0 1 37:24 12
3. Joga M. Boleslav 5 4 0 1 36:24 12
4. AFC Kralupy 5 3 0 2 22:17  9
5. MCE Slaný 5 3 0 2 28:26  9
6. Viva Příbram 5 2 0 3 35:31  6
7. Realvestav Slatina 5 2 0 3 30:33  6
8. HFK Příbram 5 2 0 3 26:31  6