„Slavné chvíle si připomenou Antonín Bavorovský, Jiří Churavý, Miroslav Nováček a Zdeněk Veselý. Naposledy byli v Sedlčanech v roce 1986. Vzpomínat budou mít na co, vždyť za sebou nechali na památném mistrovství světa i sebevědomé Belgičany a až na třetím místě tým Velké Británie," zve v sobotu 19. a především v neděli 20. září všechny příznivce motokrosu Pavel Chýle, prezident Veterán klubu Sedlčany. Připomíná, že druhým hlavním pořadatelem setkání „zlatých hochů" je Autoklub RAC Sedlčany, a program bude stát za to.

Slavnostní otevření trati má být na dobových motocyklech, za jejichž řídítky budou sedět další motoristické legendy Jaroslav Falta a Miloslav Souček.
„Zdeněk Velký dodnes jezdí za veterány krajský přebor i mistrovství republiky a vzpomínkový závod v Sedlčanech pojede," poznamenal Miloslav Dvořák, předseda místního autoklubu.

„Kotlina ožije v sobotu odpoledne v neděli již od rána, kdy se po technických a administrativních přejímkách pojedou přibližně od půl osmé volné a měřené tréninkové jízdy, které budou předcházet závodu.

Slavnostní ceremoniál je plánován na neděli na 11.30 hodin, při kterém nastoupí současní i legendární závodníci. Přibližně v poledne se mohou návštěvníci těšit na seskok parašutistů z Dlouhé Lhoty u Příbrami," doplňují pozvánku oba hlavní pořadatelé. (mb)