Legie nevstoupila do šlágru Divize A ideálně a od začátku musela dotahovat náskok soupeře. Ještě v poločase prohrávala 3:5 a cesta za ziskem důležitých bodů se zdála být velmi těžká. „Hosté hráli důrazně, což nám dělalo problémy. Zároveň nám udělili lekci z produktivity, když využili téměř všechny své šance. My jsme naopak v několika slibných situacích neuspěli,“ popsal dění v příbramské hale Vojtěch Zákoucký

Po přestávce se obraz hry naprosto změnil. Oba týmy nejdříve přidaly po gólu, ale od stavu 4:6 začal na palubovce úřadovat domácí tým. Osmi zásahy otočil vývoj utkání ve svůj prospěch a zaslouženě zvítězil 12:6. „Důležité bylo, že jsme zlepšili naší efektivitu v koncovce. Soupeř navíc doplatil na svou důraznou hru. Nasbíral příliš mnoho akumulovaných faulů, čímž nám daroval dvě desítky, které lze označit za klíčové,“ řekl Zákoucký.

HRÁČI UKÁZALI VELKÝ CHARAKTER

Viva přijela do Slaného pouze s dvěma hráči na střídání a bylo jasné, že jí čeká těžká práce. Hrálo se vyrovnané střetnutí a jeho poločasové skóre 4:4 bylo jen logickým vyústěním situace na palubovce. „Hrál se futsal nahoru a dolů. Nikdo si nedokázal vytvořit více, než jednobrankový náskok, což jen dokazuje vyrovnanost obou celků,“ myslím si Hausleitner.
Po změně stran pokračoval scénář z první půle, až do stavu 6:5 pro domácí, kdy přišel první z klíčových momentů. „Dostali jsme červenou kartu a šli do oslabení. Čechie toho využila a odskočila na rozdíl dvou branek,“ popsal Jakub Hausleitner.

Následně hosté inkasovali ještě dvakrát a jejich situace nebyla vůbec růžová. Ovšem čtyři minutě před koncem, za stavu 9:5, se odhodlali k power-play a skóre se jim podařilo vyrovnat na konečných 9:9. „Už jsme pomalu přestávali věřit, ale podařilo se nám vybojovat cenný bod,“ dodal Hausleitner.

Legie Příbram – TJ FC Dalmach Turnov 12:6 (3:5). Branky Legie: V. Zákoucký 4, Sandr 3, Valta 2, Obdržal 2, Venta.

Čechie Slaný – Viva Příbram 9:9 (4:4). Branky Vivy: Havelka 2, Zykán 2, Hanáček 2, Branžovský 2, J. Kunc.