Liberečtí začali lépe, naopak hosté se rozehrávali pomaleji. „Možná to bylo dáno halou v Liberci, která je mnohem větší než ta naše. Na rozměry jsme si museli trochu zvykat,“ našel jedno z možných vysvětlení Michael Kvasnica z Legie Příbram.


Přesto to byla právě Legie, která se dostala do vedení a Liberec přes svou mírnou převahu musel dotahovat. Do přestávky se mu to díky třem brankám podařilo a měl tak do další části mnohem lepší výchozí pozici. „Bohužel jsme soupeři první dva góly darovali. Nejdříve potrestal náš zbytečný faul a poté i naší velkou hrubku. I když jsme ale ztráceli dvě trefy, nevzdávali jsme se a chtěli jsme zápas otočit,“ říká Michael Kvasnica.


Tomu také odpovídal úvod druhého poločasu, do kterého vstoupili aktivněji futsalisté Legie. Zdálo se, že kontaktní branka visí ve vzduchu, jenže pak přišel jeden z klíčových momentů: frustrovaný brankář Bohuněk kopl do tyče své branky a za nesportovní chování byl vyloučen. „Tento okamžik nejenže přibrzdil náš nápor, ale ještě jsme šli do oslabení a přišli o gólmana,“ litoval Kvasnica.


V přesilovce navíc domácí zvýšili na 4:1. Poté se hostující hráči pokusili o power-play, opět získali převahu a snížili, jenže Liberec dokázal odpovědět a tímto způsobem se skóre přelévalo až do stavu 7:4. „Vždy, když jsme snížili, soupeř dokázal odpovědět. Bylo to dáno i naším riskem, protože jsme inkasovali dvakrát do prázdné branky,“ řekl Kvasnica.


V závěru Liberec odskočil na 9:4 a hosté pak už pouze korigovali. „Byl to vyrovnaný zápas. Sice jsme prohráli, ale jdeme dál a chceme vyhrát následující domácí zápas proti poslednímu Kolínu,“ dodal odhodlaně příbramský borec Michael Kvasnica.