Legie se musela v zápase obejít bez dvou klíčových hráčů. Ofenzivního lídra Vojtěcha Zákouckého a obranného pilíře Václava Venty. „Samozřejmě jejich absence byla znát. Vašek odjel na hory, Vojtu nepustilo do hry zranění zad. Nechci se na to ale vymlouvat, protože i tak jsme se sešli ve velmi silné sestavě. Poprvé v sezoně nastoupil například Michal Pohořálek a hned se blýskl vynikajícím výkonem,“ poznamenal Matěj Zákoucký.

Byl to on, kdo se v zápase prosadil jako první, když využil nabídku právě od Pohořálka. Když novic v příbramské sestavě přidal po chvíli druhý gól, zdálo se, že Legie je na nejlepší cestě získat velmi důležité vítězství, které by znamenalo přiblížení předposlední rezervě Mělníka na dva body. Z míry jí nevyvedlo ani snížení Jeriga na poločasových 2:1.

„Celý první poločas jsme byli lepším týmem a platilo to i v úvodu druhé půle, kdy jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí na zvýšení skóre. Bohužel se opět opakoval dlouhodobý scénář domácích zápasů, kdy soupeře přehráváme, ale nedáváme góly a pak nás srazí individuální chyby,“ povzdychl si střelec úvodní branky.

A rázem bylo všechno jinak. Plzeňští futsalisté dokázali nabídnutých příležitostí využít hned třikrát a dostali se do vedení 2:4. Legii ještě dokázal vrátit do hry svou druhou brankou velmi aktivní Pohořálek, který byl jednoznačně nejlepším příbramským hráčem v celém zápase, ale vyrovnat se už nikomu z domácích nepodařilo. Naopak při závěrečném pokusu o power-play zpečetilo Jerigo porážku Legie zásahem číslo pět. „Musíme to hodit za hlavou a pokusit si uspět v dalších zápasech,“ dodal zklamaný Matěj Zákoucký.

Jelikož rezervní tým Mělníku podlehl na palubovce libereckého Pampouchu jasně 8:0, zůstává ztráta Legie na předposlední jedenácté místo nadále pětibodová. Další možnost snížit tuto ztrátu budou mít příbramští futsalisté v pátek, kdy je čeká utkání na půdě šestého celku tabulky z Jablonce.

Legie Příbram – Jerigo 1994 plzeň 3:5 (2:1)

Branky: Pohořálek 2, M. Zákoucký – Šebek 3, Šoltys, Kasýk.

Legie Příbram: Vančát – Šperer, Valenta, Pohořálek, M. Zákoucký, Chytka, Kvasnica, Sandr, V. Kuba.