To má po polském závodě nově hodnotu 33:50 minuty. Tománek tímto výkonem potvrdil to, čemu už nasvědčovaly poslední tréninky. A sice, že má plaveckou formu. „Plavecká část byla zahájena rolling startem, kdy vždy čtveřice závodníků v deseti vteřinových intervalech podle předpokládaného času dokončení vbíhá do vody. Pouze u mě byla výjimka startu z vody a současně jsem odstartoval jako první závodník. Rolling start mi vyhovuje a považuji ho za velmi komfortní a bezpečný. Své pozice jsem využil dokonale, protože plavci, kteří mě postupně doháněli, byly vždy o několik výkonnostních úrovní výš. Plavalo se mi opravdu skvěle a čas i vzhledem k započtenému výlezu z vody považuji na své poměry za špičkový,“ pochvaloval si dvaatřicetiletý závodník.

Před Tománkem ale byly ještě dvě třetiny závodu, ve kterých se vzhledem k dobrému plaveckému vkladu nabízelo jediné – zaútočit na celkový osobní rekord. Útok však znemožnily technické parametry tratě na zbylých úsecích. „Cyklistická trať – rozdělena do tří okruhů - byla rovinatá, ale poměrně technicky náročná s častými změnami rytmu. Některé pasáže neměly zrovna kvalitní povrch, ale na to jsem z domova zvyklý. Očekával jsem rychlé kolo pod tři hodiny, ale ne tak rychlé, abych mohl pomýšlet na osobní maximum. To samé bohužel platilo pro poslední část. Technická trať opět nedávala reálnou šanci na vylepšení osobního maxima. Alespoň jsem poprvé mohl otestovat novou „běžeckou formuli“ v závodě, tak jsem ji rozhodně nešetřil,“ poznamenal Tománek.

A po konci závodu mohl být naprosto spokojen. Cílovou pásku totiž protnul v čase 4:44:22 hodiny, což znamenalo, že o osmatřicet sekund překonal hranici 4:45:00 hodiny, kterou si před startem stanovil jako reálný cíl.