Název totiž přesně vystihuje nejen pocity jezdců sedlčanského týmu, ale právě i jejich fanoušků, kteří své miláčky podporují a dodávají jim sílu i v těch nejtěžších chvílích, což dokumentoval i dosud poslední Dakar, kde se Martin Macík i Jan Brabec museli vypořádat s několika nepříjemnými momenty, ale nakonec všechny strasti překonali a dojeli do cíle na druhé (Macík v semi Dakaru mezi kamiony), respektive čtyřiatřicáté (Brabec v hlavní kategorii motocyklů) pozici.

„Myslím, že naše fanoušky nám může každý závidět. Podali snad větší výkony než my. Tolik vzkazů jsem nikdy nedostal, ještě dnes je pročítám. A jsou parádní. Teď se snažíme našim fandům všechno vynahradit,“ říká Martin Macík mladší.

Právě proto vymysleli členové sedlčanského týmu právě besedy pro své věrné příznivce a jejich nápad dosud sklidil obrovský úspěch. Sály v Sedlčanech, Praze, Liberci, Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, Jihlavě, Pardubicích a naposledy v Hradci Králové, byly beznadějně vyprodány.

„Vstupenky zmizely nečekanou rychlostí a v každém sále se sešlo na tři stovky diváků. Je to pecka. A i pro nás je zajímavé, sledovat všechno s odstupem. Zároveň je super, že se na besedách konečně vidíme s těmi, kteří nám po celou tu dobu drželi palce,“ neskrývá nadšení Macík, který se všech besed účastní právě s týmovým kolegou Janem Brabec. Dvojici příležitostně doplňují další členové týmu jako navigátor František Tomášek nebo třeba manažer a rovněž bývalý účastník Dakaru David Pabiška.

Martin Macík a Jan Brabec v rámci besed Posedlí Dakarem zaplňují kina po celé České republice.

Společnými silami vypráví o průběhu letošního dakarského dobrodružství. A to nejen o tom, jaké to je závodit v extrémních podmínkách jihoamerické pouště. „Lidé se ptají na spoustu detailů, které je zaujaly už během závodu. Je vidět, že celou naši cestu Dakarem dopodrobna znají, sledovali nás na live timingu, četli naše vzkazy na sociálních sítích a Posedlí Dakarem nám dávají možnost říci si další podrobnosti,“ popisuje Martin Macík.

Vždy dojde také pikantní příhody, jež se letos v Peru udály a také na soustu legrácek, které jsou pro Macíka s Brabcem tak typické. „Během besed dochází ke spoustě příjemných setkání. Pokaždé se dost nasmějeme. Občas se soutěže ze sálu přesunou i na sociální sítě. Po skončení je dost prostoru na společná selfíčka a podepisujeme všechno, co nám přijde pod ruku,“ nastiňuje panující atmosféru v kinosálech Jan Brabec.

Na Posedlí Dakarem se mohou těšit fanoušci ještě v pěti městech České republiky. Už dnes zavítají Macík s Brabec do Plzně, následně se představí ještě v Olomouci, Opavě, Ostravě a svou pouť zakončí v Praze. A to i přesto, že se veřejnost na sociálních sítích dožaduje dalších besed. Závodníci sedlčanského týmu ovšem mají připravené i další akce.

„Snažím se ukazovat, co vše je s Dakarem spojeno. Fanoušci tak s námi mohou absolvovat i květnový trénink a testování na Sahaře, mohou se v závodním kamionu se mnou svézt i v rámci tréninků v Sedlčanské kotlině,“ přiblížil Martin Macík další plánované akce. „Já plánuji, že budu pořádat individuální tréninky, na kterých se budu dělit o své zkušenosti z Dakaru i motokrosu,“ doplňuje svého kolegu Jan Brabec.

Ačkoliv do startu Dakaru 2020 zbývá ještě sousta času, oba závodníci se už nemohou dočkat. „Těšíme se, že do toho za rok půjdeme s fanoušky zase,“ dodává Martin Macík.

Posedlí Dakarem: 14. února: Plzeň, 19. února: Olomouc, 20. února: Opava, 21. února: Ostrava, 28. února: Praha.