„Já mám akci v Sosnové velmi rád, pokaždé se těším. Přeci jen, příležitostí, kdy se můžeme potkat s domácími fandy, pořád není dost. Všechny dálkové závody se jedou pouze v zahraničí, říká Martin Macík, který slibuje, že se svým věrným příznivcům, díky jejichž podpoře zvládli i letošní velmi náročné dobrodružství v Jižní Americe, budou se svými parťáky naplno věnovat.

„Mohou si přijít popovídat, zeptat se na všechno, co je zajímá, nebo se podívat, jak po Dakaru drží jejich podpisy a vzkazy na Frantově blatníku. Budeme samozřejmě rozdávat podpisy i fotit selfíčka,“ potvrzuje devětadvacetiletý pilot kamionu.


Spolu s Janem Brabcem ovšem ukáže i své závodní schopnosti. „Přijedeme s kompletním týmovým vybavením, se všemi auty, která se nám nedávno vrátila z Limy,“ prozrazuje Macík, který hodlá fanouškům připravit i jeden nevšední zážitek. „Povozím fanoušky ve svém závodním speciálu. Zároveň máme v plánu všem naživo ukázat naše zázemí i techniku, na kterou se nás často ptají,“ prozradil další lákadlo připravené na závěrečný den tohoto týdne a věří, že fanoušci dorazí v hojném počtu. „Jsem si jistý, že v našem bivaku bude zase pořádně veselo. Chystáme rovněž jedno překvapení, možná se bude i tančit,“ nastínil Martin Macík.

Plánovaný začátek akce je v neděli v 8 hodin.