Martina Macíka doprovodí mimořádně jako navigátor David Pabiška, společně mají v plánu otestovat Čendu pro vrchol sezony. Tým MM Technology oznámil svou účast na blížící se Baja Poland, která se bude konat tento víkend v malebném okolí polských měst Štětín a Drawsko Pomorskie.

Po mnoha letech se díky příznivému počasí tým vrací na tento prestižní závod a na trati se představí tovární kamion Čenda, za jehož volantem usedne znovu zkušený Martin Macík mladší. Pro Čendu půjde o letošní čtvrtý závod a jeho posádku čeká výjimečná změna.

Stabilní a osvědčenou dvojici Martin Macík a David Švanda v kabině Čendy nahradí při absenci Františka Tomáška jednorázově jako navigátor známý český rallye závodník David Pabiška, mnohonásobný účastník Rallye Dakar. Kombinace Macíkova zkušeného řidičského stylu a Pabiškovy preciznosti, vypěstované v náročných etapách Dakaru, slibuje vzrušující závodní zážitek. Fanoušci se mohou během víkendu těšit na dynamický výkon plný adrenalinu, rychlých rozhodnutí a nečekaných zvratů.

Posedlí Dakarem 2023 v sedlčanské kotlině
Posedlí Dakarem Open Air: Macík boural s Čendou, Grizzly skolil Frantu

„Zatímco Ferry si bude užívat na dovolené, trať Baja Poland si s námi jako navigátor užije právě David. Známe se s ním dobře, protože se pravidelně jako host účastní akce Posedlí Dakarem a jeho bratr byl naším dlouholetým týmovým manažerem. David nás zkrátka dobře zná a je to náš dlouholetý kamarád. Tak snad jím zůstane i po závodu,“ okomentoval s humorem chystanou změnu ve složení posádky Martin Macík.

Soutěž v Polsku je známá svou náročností a rychlými úseky, což dává týmu MM Technology skvělou příležitost ukázat svou odolnost, rychlost a taktiku. „Baja Poland je rozhodně výjimečná svým terénem. Trať totiž nabízí písčitý vlnitý terén s rychlými pasážemi v lesích. Je také specifická tím, že její část vede vojenským prostorem. Oproti ostatním závodům to bude zajímavé zpestření," představil trať navigátor David Pabiška.

Sedlčanská dílna MM Technology bude mít na severu Polska, blízko břehů Baltského moře, významné zastoupení. Kromě svého továrního kamionu Čendy ji budou reprezentovat další dvě klientská závodní auta. Jedním z nich je kamion Karel, patřící týmu Ruhrtal Racing, za jehož volantem usedne pilot Florian Skibba.

Martin Macík absolvoval testování v Tunisku
Macík testoval Čendu v Tunisku. V poušti se svezli i fanoušci

Trojici zástupců doplní Michal Valtr (mladší ze synů Jardy Valtra) s kamionem „Andrejem“, který byl stejně jako Skibbův Karel postaven v MM Technology v roce 2019. Do Andreje usedne po boku Michala zkušený mechanik Radim Kaplánek a nestárnoucí Jaroslav Miškolci jako navigátor.

Dalším závodem pro tým MM Technology bude říjnová Rallye du Maroc, která bude zakončením světového poháru WRRC 2023 a zároveň posledním závodem před vrcholem letošní sezony – lednovou Rally Dakar 2024.