Mezi kamiony to Martin Macík neměl těžké. Byl totiž jediný ve startovním poli. Open kategorii si podmanil s velkým přehledem. A tak svedl boj hlavně s automobily napříč všemi kategoriemi. Jeho pozice byla ztížená, jelikož musel vždy startovat z poslední příčky. Přesto v konkurenci špičkových a především zkušených jezdců obsadil vynikající deváté místo.

„Nečekali jsme, že předjedeme tolik osobáků. Auto drželo bezvadně. Dokonce jsme neudělali ani jednu gumu. Takže výměny pneumatik budeme muset trénovat až v Sedlčanech. Ale jízda v dunách byla famózní,“ neskrýval spokojenost Macík.

Problémy s technikou

I Jan Brabec musel bojovat s těžkými soupeři na továrních strojích. Od začátku se pohyboval na hranici první desítky a nebýt technických potíží, mohl pomýšlet i na lepší, než třinácté místo.

„Bylo s kým závodit, což vždy motivuje. Potvrdil jsem si, že mám dobrou rychlost. Měl jsem ovšem problémy s technikou, upadla mi řadička a zazlobily pojistky. Jsem ale spokojený. Na motorce se cítím dobře a fyzicky jsem v pohodě i po šestihodinových etapách,“ řekl Brabec.

Jezdce nyní čeká fyzická příprava a doladění posledních detailů před listopadovým odesláním závodních strojů do Jižní Ameriky. Rally Dakar odstartuje 6. ledna 2019 v Peru.