Pátého muže letošního Dakaru, v kategorii kamionů, neodradilo ani mrazivé počasí, které v těch dnech u nás panuje. Do tréninku se pustil s plnou vervou, i když přiznává, že vzhledem k podmínkám musel být trochu opatrnější. „Franta se nám vrátil z Jižní Ameriky a my jsme ho hned prohnali po ledu. Dokonce jsem si musel dát nejprve pár cvičných jízd, abych zjistil, jak bude na zmrzlém terénu reagovat,“ řekl Martin Macík, který přesto se svým strojem skákal, driftoval a o napínavé momenty tak nebyla nouze.

Jelikož byl trénink otevřený pro veřejnost, podporovala sedlčanského jezdce celá řada fanoušků, která vydržela v Sosnové celý den.

„Byla opravdu zima a vážíme si fanoušků, kteří přesto dorazili, navíc v tak hojném počtu. Rádi jsme je zase viděli, byla spousta legrace, objímání, trochu adrenalinu, takže jsme se vzájemně docela zahřáli,“ poděkoval Macík, který dokonce některé z odvážlivců svezl ve svém závodním speciálu.

„Zájem byl obrovský. Bohužel se z časových důvodů nedostalo na všechny zájemce, kteří si ale zase mohli popovídat s Ferym (navigátor Tomášek), dodal Martin Macík.

Jediným členem týmu, který v Sosnové chyběl byl motorkář Jan Brabec, který měl těsně před úvodním tréninkem v Sosnové pád, při němž si zlomil klíční kost. Místo toho tak zamířil do nemocnice, kde ho ihned čekala operace. „Nečekaně jsem vystoupil z motorky, ale už jsem po operaci a doma. Musím si teď pár dní odpočinout, od Dakaru jsem se ještě nezastavil,“ konstatoval Brabec.

Přesto ani on na fanoušky nezapomněl. „Těším se, až se s fanoušky zase setkáme. Je to je pro mě relax. Navíc mi pomohou přijít na jiné, pozitivní myšlenky,“ vzkázal všem příznivcům Jan Brabec.