V příbramské sokolovně by se mělo závodit v sobotu 20. března – v historii už po sedmadvacáté. „Co bude, to je velká otázka. Určitě ale neházíme flintu do žita. V případě potřeby máme připraven i náhradní termín,“ prohlásil Kotlan.

Záložní varianta počítá, že by se závod případně uskutečnil v červnu. „Věříme, že pokud by se závod nemohl uskutečnit dle původního plánu, tak v této době už jeho konání možné bude,“ uvedl hlavní člen organizačního týmu.

Pro Kotlana a jeho kolegy se nejedná o žádnou neznámou. Naprosto stejnou situaci museli organizátoři tradičního sokolského závodu řešit i v loňském roce. To nakonec závod proběhl 19. září. „Stihli jsme to doslova na poslední chvíli. Šlo o poslední závod, který se konal před opětovným uzavřením. Letos by se naopak mělo jednat o závodní premiéru,“ poznamenal Jiří Kotlan.

Bedřich Šupčík se nesmazatelným zlatým písmem zapsal do dějin nejen sokolského, ale celonárodního sportu. Stalo se tak v roce 1924 na letních olympijských hrách v Paříži, kde ovládl soutěž ve šplhu na osmimetrovém laně.