Na osmi dobříšských antukových kurtech bojovalo od 25. do 31. července ve dvouhře celkem 48 hráček. Z nich se nejvíce dařilo dvěma nejvýše nasazeným. Alena Kovačková a Eliška Forejtková si zcela bez problémů (dohromady ztratily pouze jeden set, konkrétně Kovačková ve čtvrtfinále pozn. red.) proklestily cestu pavoukem, o jehož rozlosování se před začátkem turnaje postarali například Bohdan Ulihrach nebo Dominik Hašek, až do finále.

Během turnaje zaujala především dlouhá čtvrtfinálová bitva plná emocí mezi Valentinou Vachkovou a Victorií Bervid. Ta trvala neuvěřitelné 3 hodiny a 43 minut, po nichž se po setech 3:6 7:5 a 7:5 radovala z vítězství a postupu do semifinále první jmenovaná (následně však prohrála s Kovačkovou 6:2 a 6:1).

Samotné finále pak opanovala právě nasazená jednička Kovačková. Hráčka TK Sparta Praha zdolala svou druhou nejvýše nasazenou soupeřku Elišku Forejtkovou (sestru daviscupového reprezentanta Jonáše Forejtka pozn. red.) hladce ve dvou setech 6:3 a 6:1.

Mistryněmi České republiky ve čtyřhře se pak staly Karolína Valentová a Valérie Huťková, když ve finálovém souboji porazily dvojici Viktoria Bervid a Sarah Melany Fojmanová 7:6 (4) a 6:2.