Mužstvo Martina Kopa staršího naposledy podlehlo v domácím prostředí Brnu, čímž nejen přišlo o sedmizápasovou vítěznou šňůru, ale především si výrazně zkomplikovalo boj o první šestku zaručující přímý postup do play-off. „Bylo to vyrovnané utkání. Brno potvrdilo, že patří nahoru. Zápas rozhodly koncovky, hlavně prvního a třetího setu, ve kterých jsme to až moc chtěli urvat silou. Zklamání bylo velké,“ přiznal příbramský trenér.

Tentokrát mohou Kocouři spíše jen překvapit, protože Liberec je i vzhledem ke vzájemné bilanci extraligových a pohárových duelů (40:2) obou soupeřů obrovským favoritem. Ovšem ve sportu je možné všechno, proto ani Středočeši neskládají zbraně a od prvního míče budou chtít favoritovi cestu k předpokládanému vítězství zkomplikovat, přestože tým trápí zdravotní komplikace. „V našem týmu řádí viróza, takže vše se bude odvíjet od zdravotního stavu. Do zápasu ale nepůjdeme s poraženeckou náladou. Musíme si pohlídat hlavně začátek. Zároveň nám nesmí chybět odvaha na servisu, abychom soupeři co nejvíce znepříjemnili příjem, protože liberečtí mají silný útok a pokud budou mít dobře přihráno, budeme to mít velmi těžké,“ tuší Kop.

Příbram si bude muset dát především pozor na zkušeného univerzála a největší hvězdu Severočechů Jana Štokra, který zářil v posledním vzájemném utkání na palubovce Kocourů, v němž zaznamenal dvacet bodů a výrazně se podílel na jasném třísetovém vítězství. „Pořád jde o hráče světové třídy, takže to, jak se nám ho bude dařit bránit, bude určitě klíčové pro vývoj celého duelu,“ má jasno Martin Kop.

Zápas začíná na severu Čech v 17:10 a vysílá ho ČT Sport.