Svěřencům Martina Kopa se proti libereckým hráčům dlouhodobě nedaří, když za posledních osm let uspěli pouze jednou. Severočeši se ale v úvodu sezony trápí a svými výkony zatím rozhodně nepotvrzují roli jednoho z favoritů na celkový triumf, protože s deseti body se nachází až na šestém místě extraligové tabulky. Příbram je za nimi v těsném závěsu, když dosud nasbírala jen o jeden bod méně.

Dá se tedy očekávat velmi vyrovnaný souboj a Kocouři cítí šanci na vylepšení nepříznivé bilance. „Asi si v Liberci představovali, že budu v tabulce výš. Na druhou stranu pořád patří do nejlepší čtyřky a zápasy prohráli spíše smolně. Jsme si vědomi, že k nám přijede kvalitní družstvo. Proto jdeme do utkání s respektem, ale určitě ne se strachem. Hrajeme před domácím publikem, které nás žene dopředu. Proto je naším cílem zvítězit. Máme jistě velkou šanci, což jsme si ověřili v loňské sezoně,“ konstatoval příbramský trenér.

Klíč k úspěchu vede podle jeho slov především přes zvládnutý úvod utkání, protože to je dosud největší příbramský problém v sezoně. „Začátek zápasu bude velmi důležitý a musíme si ho pohlídat. Zároveň nám nesmí chybět odvaha na servisu, abychom soupeři co nejvíce znepříjemnili příjem, protože liberečtí mají silný útok a pokud budou mít dobře přihráno, budeme to mít velmi těžké,“ dodal Martin Kop.
Kocouři vyzvou Liberec dnes od 17 hodin. Smlsnou si?