Už poslední listopadovou neděli se fanoušci budou moci podívat na novou Macíkovu techniku na náměstí v Seldčanech. Návštěvníkům bude k dispozici kompletně celý vozový park – závodní kamion Čenda, bydlík, v němž mají závodníci zázemí, i servisní vozy IVECO. Nebude chybět ani Nicias, závodní speciál týmu Project 2030, sestrojený v sedlčanských dílnách. Všechna vozidla už budou kompletně připravena pro Rallye Dakar 2023. Přímo ze sedlčanského náměstí se pak kolona vozů vydá na cestu do francouzského přístavu Marseille, kde se nalodí pro plavbu do Saúdské Arábie.

Než trajekt převážející náklad nejrychlejších a zároveň nejodolnějších dakarských vozů vypluje směr Yambu, proběhne v Marseille první část technických přejímek. V termínu od 28. do 30. listopadu zkontrolují pořadatelé pečlivě technické i bezpečnostní parametry závodních i asistenčních strojů.

V prosinci si členové týmu užijí poslední chvíle odpočinku. Klid před bouří ale nebude mít dlouhé trvání. Letos dakarská výprava odlétá do dějiště Dakaru už 28. 12. Bezprostředně po příletu do Saúdské Arábie, 29. a 30. 12., se závodníci rozcvičí na shakedownu a jejich stroje projdou druhou částí technických přejímek.

Na Silvestra pak dakarští jezdci zasednou do kabin svých speciálů, užijí si slavnostní pódium a následně odstartují do úvodního prologu, který určí startovní pořadí pro první etapu. Pak už bude následovat zběsilá dakarská jízda plná nečekaných překvapení. Závodníci si odpočinou jen 8. ledna během dne volna. Ty nejodolnější vozy řízené posádkami, které se dokážou vypořádat se všemi nástrahami tratě a současně jim bude přát štěstí, projedou cílovou rovinkou o týden později.

Martin Macík s týmem se zpět do ČR vrátí den po skončení závodu. Bude pospíchat domů za rodinou a také, aby se stihl setkat s fanoušky na akcích Posedlí Dakarem. Svérázné talk show proběhnou od začátku února do konce března na deseti místech Čech, Moravy a v Bratislavě. Nebude chybět dokument, zachycující zásadní momenty právě absolvovaného Dakaru, ani čerstvé zážitky přímých účastníků. Předprodej vstupenek na akce Posedlí Dakarem byl právě spuštěn a počet míst je omezený. Spousta dakarských fanoušků tak už má o svém vánočním přání jasno.