„Celý týden jsme se na Beskydy připravovali. Dá se říct, že nás vůbec ničím nepřekvapily. Měli jsme zápas v jednotlivých fázích slušně rozehraný. Bohužel jsme pak překvapili sami sebe našim hodně špatným výkonem. Beskydy hrály to, co my víme, ale my jsme nedokázali v učitých momentech využít jejich rozpoložení, proto odjíždíme zklamaní a můžeme zase jen pogratulovat soupeři ke třem bodům,“ prohlásil po utkání trenér Daniel Rosenbaum.

Klíčové pro vývoj utkání byly především úvodní dva sety. Kocouři v tom první vedli po výborném vstupu, kdy uhráli první čtyři míče. Postupně ale o výhodu přišli a prohráli ho rozdílem šesti bodů.

Ve druhém, který byl dlouho vyrovnaný, nezvládli koncovku a ztratili ho rozdílem čtyř bodů. Navíc musel pro zranění po jednom z útoků domácího blokaře Augusty odstoupit David Juračka, kterého na postup libera nahradil mladý Tadeáš Peterka.

Beskydy se tím dostaly do psychické pohody a ve třetím setu už neponechaly nic náhodě. Získaly ho poměrem 25:20 a završily vítězství s přízviskem velmi důležité. „Je vidět, že máme mladé družstvo, děláme spoustu nevynucených chyb a to nás pak stojí koncovky. Zatím se nám s tím nedaří něco udělat. Bohužel, vypadá to, že to bude do konce sezony podobné,“ připustil obavy kapitán Martin Böhm.

Příbram se do konce základní části střetne ještě s Brnem (doma), Libercem (venku) a Zlínem (doma). Aby pronikla do vyřazovací části, musí s největší pravděpodobností všechny duelu zvládnout vítězně – nejlépe samozřejmě za tři body. Zároveň ale musí doufat v klopýtnutí svých konkurentů v boji o play-off.

Black Volley Beskydy – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:19, 25:21, 25:20).

Beskydy: Dolgopolov, Mečiar, Čechmánek, Romanutti, Krysiak, August, libero Moník. Střídali: Mišek, Prokůpek

Příbram: Polák, D. Rosenbaum, Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libera Juračka, Peterka. Střídali: Trojanowicz, A. Rosenbaum, J. Ureš, F. Ureš.