Kocoury trápil po celý zápas jeden velký problém. Marně totiž hledali způsob, jak zastavit středové hráče domácích. Na tom se shodli oba trenéři. „Spolupráce fungovala velmi dobře a Příbram těžko hledala obranu,“ pochvaloval si po utkání pro Českou televizi domácí kouč Ondřej Marek. „Brno nás přehrávalo útokem. Nedokázali jsme ubránit středové hráče, kteří měli dobře přihráno,“ přidal se na straně hostů trenér Petr Brom.

Domácí vždy vyšla v každém setu jedna bodová série, díky kterým soupeři odskočili a následně si vedení pohlídali. V první i druhé sadě se jednalo vždy o koncovky, kdy Brňané nejprve vystavili bloky, po obrátce pak jejich bývalý kapitán Michal Hrazdira rozjel parádní sérii na podání, při které trefil dvě esa. „Jedno jsem dostal. Gratuluji mu. Má dobrý servis, míč se mu nepříjemně kroutí. Koncovku rozhodl,“ podotkl kapitán Kocourů Martin Böhm.

Fotogalerie: Petr Brom - trenér Příbrami

Zisk druhé sady do značné míry ovlivnil i tu třetí, kdy se Brno od začátku dostalo do náskoku. V jednu chvíli narostla mezera mezi oběma týmy až na šest bodů. Hostům nepomohlo ani střídání nahrávačů, kdy se na hřiště dostal mladý Daniel Rosenbaum. Příbram ale zabrala a sérii šesti bodů v řadě srovnala krok. Böhm si zlepšil náladu jedním esem. Jenomže zpoza základní lajny začali úřadovat i domácí, kteří si vypracovali čtyři mečboly. Všechny díky servisu Duarte. „Chvíli jsme vypadli z rytmu a Příbram toho využila. Na servisu zabral a vznikl z toho problém. Naštěstí jsme začali sbírat body,“ ulevil si kouč domácích.

Za stavu 24:24 se Brňané včas vzpamatovali, vypracovali si dva mečboly a Kovalčuk při druhém uzavřel utkání esem. „Když jsme se dotáhli, tak bohužel přišlo, že se Brno ztrátou vrátilo, pak přišel servis a eso,“ smutnil kouč Brom. Kocouři se tak budou muset soustředit zejména na nadcházející dva domácí zápasy, kdy přivítají Odolenu Vodu a následně poslední Ostravu. Body proti těmto celkům by jim měli zaručit účast v předkole.

Brno – Příbram 3:0 (20, 22, 25)

Esa: 6:3. Bloky: 9:6. Rozhodčí: Kovář, Možnár. Diváci: 168.

Příbram: Winck (1), Böhm (12), Šábrt (4), F. Ureš (12), Duarte (12), Trojanowicz (4), libero Peterka. Střídali: Rosenbaum (1).

Fotogalerie: 22. kolo UNIQA extraligy: Příbram - Ústí 3:1