„Rád bych nejprve poděkoval všem čtyřem hráčům, že přijali mé pozvání a akce se za velmi přísných epidemiologických opatření zúčastnili. Dále bych rád poděkoval všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci této akce. V této době nebylo vůbec lehké rozhodnout, zda akci vůbec uskutečnit, nakonec jsme se rozhodli pokračovat v tradici a myslím, že se akce vydařila,“ prohlásil hlavní organizátor a prezident benáteckého badmintonového klubu Petr Martinec.

V původní sestavě byl místo Krále islandský reprezentant Kari Gunnarsson, který sice do Česka přicestoval, nesplnil ale přísné protiepidemické podmínky. Proto trojlístek Milan Ludík, Cristian Savin a Lino Muňoz doplnil právě Ondřej Král.

Akce se hrála formou jednoduchého pavouku. Na dvě semifinále navazovaly zápasy o konečné umístění. Do prvního zápasu se proti sobě postavili čeští reprezentanti Král s Ludíkem, oba shodně bronzoví hráči letošního republikového šampionátu.

Úspěšnější byl Král, který českou jedničku Ludíka přehrál 21:19 a 21:6. Vybojoval si tak postup do finále a Ludíka poslal do boje o třetí příčku.

Druhým finalistou se stal Mexičan Lino Muňoz, který přetlačil zástupce domácích Benátek Cristiana Savina ve dvou těsných sadách 23:21 a 21:19. Mexický olympionik z Ria postoupil do finále proti Královi, naopak moldavského reprezentanta Savina čekal v zápase o bronz Ludík.

Právě Ludík byl v utkání úspěšnější, Savina porazil dvakrát 21:14 a vybojoval bronzové umístění.

Finále nabídlo velmi vyrovnanou bitvu, v níž byl o něco šťastnější Ondřej Král. Muňoze porazil ve vypjatých setech 23:21 a 22:20, připsal si cenný skalp 66. hráče světa a vysloužil si pohár pro vítěze turnaje.

Král navíc ve stejné hale ovládl i podzimní Benátecký pohár. „Evidentně se mi v Benátkách daří. Jsem hlavně rád, že jsem si mohl zahrát nějaké zápasy, v poslední době turnajů moc není. Každý zápas si užívám a bylo to vidět,“ řekl po vítězství na Masters devětadvacetiletý český reprezentant.