Jaká byla z vašeho pohledu letošní sezona?
Myslím, že letošní sezona pro byla velmi úspěšná. Dařilo se nám snad ve všech kategoriích, a to jak v jednotlivcích, tak v týmech. Především pak v kategorii juniorů. Proto jsme s uplynulou sezonou spokojeni.

Začněme u přípravy na sezonu. Jak probíhala?
V první řadě bych chtěl poděkovat rodičům, bez jejichž pomoci bychom tolik přípravných kempů a soustředění asi nemohli absolvovat, protože pomáhají s financováním. Zorganizovali jsme soustředění v Itálii nebo na Mallorce. Příprava proběhla skvěle, všichni pracovali, což se odrazilo na výsledcích v závodech.

Kolika závodů jste se zúčastnili?
Účastnili jsme závodů světového i českého poháru a mnoha dalších. Závodili jsme Maďarsku, Rumunsku, ve Francii nebo v Polsku.

Pořádali jste nějaké závody? Co obnáší jejich organizace?
Pořádali jsme například Memoriál Christiana Bataglii v Blatné, který je jedním ze závodů Českého poháru a je jedním z nejlépe hodnocených závodu v České republice. Organizace je velmi náročná. Především po finanční stránce a zajištění potřebných věcí jako například zdravotní služba.Jakých úspěchů jste dosáhli?
Bylo jich hodně. Dařilo se jednotlivcům i týmům. Myslím, že je to i trochu unikát. Loni jsme vyhráli Český pohár v týmech, a tak jsme si dali za cíl, že se letos pokusíme prorazit více v kategorii jednotlivců. To se podařilo, když Martin Boubal skončil na třetím místě. Dále jsme obsadili první místo v Českém poháru juniorů v jednotlivcích i týmech. Junioři Sedláček, Měšťan a odchovanec Vacek se zúčastnili mistrovství světa. Získali jsme titul mistra republiky v časovce jednotlivců a družstev. Na olympijských hrách dětí a mládeže nás reprezentoval Bouček. Celkem jsme na silnici a dráze získali dvanáct cenných kovů.

Kolik máte v současné době v týmu závodníků? A jak široký je váš tým?
Máte deset mužů a přibližně čtyřicet mládežnických závodníků, z nichž deset závodí v nejvyšší soutěži. Tým se odvíjí od finančních možností. Není zase tak široký jako u konkurentů, ale o to více si vážíme výsledků, kterých dosahujeme. Hlavní poděkování patří trenéru Pavlu Vršeckému, což je olympijský medailista, který dříve působil i v Dukle Praha. Především jeho zásluhou máme tak kvalitní závodníky.

Co váš čeká v nejbližší době?
Teď jsme měli volno a včera jsme začali přípravu na Šumavě, kde absolvujeme kola i horské výšlapy. Poté nás čeká v rámci všeobecné přípravy tělocvična, bazén, zimní dráha, najíždění kilometrů a další věci spojené s cyklistikou.

Připravujete také něco pro mladé začínající cyklisty?
Jelikož nám začala příprava, probíhají každé úterý a čtvrtek od 18 hodin v tělocvičně Waldorfské základní školy také nábory. Případní zájemci o cyklistiku se mohou v těchto dnech přihlásit a případně si i zatrénovat. Budeme velice rádi.

Jak vidíte budoucnost příbramské cyklistiky?
Zatím stále máme smlouvu s naším generálním sponzorem, takže snad bude vše v pořádku. Máme několik talentovaných jezdců. Věřím, že budeme nadále úspěšní.

Jaké jsou vaše cíle do nové sezony?
Tým se trochu obmění, ale cíle zůstávají stejné. Chceme být do třetího místa v týmech a zúčastnit se co největšího počtu evropských závodů.