Tentokrát to bylo výhradně z oblasti sportu. Konkrétně šlo o skvělé výsledky v kanoistice, fotbalu, tenise, aerobiku, silových sportech, střelectví, sportovním rybářství a odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Nejmladším, kteří přijal gratulace a drobné dárky, byl desetiletý Luboš Hanus z Žemličkovy Lhoty u Petrovic. „Luboš Hanus na Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku zvítězil v sólovém vystoupení ve věkové kategorii osm až deset let a ve stejné kategorii získal jako jednotlivec i v páru celkem 15 zlatých medailí," představil místostarosta Hölzel přítomným úspěšného chlapce.

Nejstaršímu osmasedmdesátiletému sokolovi Zbyňku Jetelovi bude předáno ocenění dodatečně, protože se slavnostního aktu nezúčastnil. Jetel coby účastník Středočeského poháru veteránů je třetí na žebříčku jednotlivců ve své věkové kategorii. Pochlubit se může vítězstvím ve dvouhře na turnajích v Lánech a v Kolíně a prvním místem ve čtyřhře na turnaji v Kutné Hoře – v celkovém hodnocení veteránů se drží na druhém místě.

„Ocenit jsme chtěli i jeho celoživotní přínos sedlčanskému sportu," poznamenal místostarosta. 

Petra Švadlenková je příkladem, že silové sporty nejsou výhradně doménou mužů. Sedlčany juniorka reprezentuje v oddíle Zlobr. Na Mistrovství České republiky v benchpressu vybojovala druhé místo a v silovém trojboji byla dvakrát třetí.

Martin Havel omluvil fotbalistu Josefa Bartoše, který pracuje v Německu. Přítomní se však o něm dozvěděli, že byl členem reprezentačního týmu českých lékařů, kteří na Mistrovství světa v Brazílii skončili na stříbrné pozici. Ve finálovém zápase podlehli místním fotbalistům výsledkem 0:1.

„Na úspěchu máte hlavní zásluhu, ale chtěl bych připomenout, že lví podíl na něm mají vaši trenéři a rodiče," připomněl starosta Sedlčan Jiří Burian.

Marie Břeňová