Příbram se musela vypořádat s absencí univerzála Lecha, který scházel kvůli nemoci a musel ho nahradit Ivo Hulpach. „Nepřijeli jsme v optimálním zdravotním stavu. Ivoš ale odehrál vynikající zápas,“ chválil dvacetiletého hráče trenér Kop.

Ani jeho výkon ovšem nepředčil umění Jana Štokra, který hned od prvních míčů ukazoval svou kvalitu a zlobil Příbram nejen v útoku, ale rovněž na servisu. V prvním setu zatížil konto Středočechů osmi body a dotáhl svůj tým k vítězství 25:20. „Nejen v úvodní sadě, ale po celou dobu utkání byl jednoznačně rozdílovým hráčem, protože uhrál všechny důležité míče,“ měl jasno Kop.

Ani po ztrátě úvodního setu se ale Kocouři nevzdali, naopak ve druhé sadě, která nabídla nejvyrovnanější průběh, pořádně škrábali. Dokonce si v jednu chvíli vytvořili tříbodový náskok, který ale Liberec dokázal opět za velkého přispění Štokra smazat a v koncovce zvítězil 27:25. „Měli jsme možnost zápas zdramatizovat, ale bohužel kvůli vlastním chybám jsme to nedokázali,“ litoval Kop.

Jednalo se o klíčový moment, protože zlomení Kocouři i kvůli úbytku fyzických sil, zapříčiněným virózou, ve třetím dějství odpadli, ztratili ho nejvýraznějším rozdílem 25:16 a Dukla se tak mohla radovat z hladkého vítězství. „Liberci gratuluji. Vyhrál zaslouženě a my si jdeme lehnout do postele,“ zakončil Martin Kop.

VK Dukla Liberec – VK Příbram 3:0 (25:20, 27:25, 25:16)
VK Příbram: Graham, Hulpach, Böhm, Dolgopolov, V. Mikulenka, Wawrzynczyk, libero: Juračka. Střídali: Suda, Kuchař, Trojanovicz, Rosenbaum, J. Mikulenka, libero: Kop ml.