„Dnes jsme nepředvedli moc dobrý výkon. Byli jsme oproti domácím o hodně horší na podání. Tam jsme vůbec netlačili, nebo jen málo, a hodně jsme ho kazili. Škoda koncovky prvního setu, kde jsme zbytečně udělali dvě chyby a zápas se mohl vyvíjet malinko jinak. Zbylé dva sety jsme působili už hodně odevzdaně,“ zhodnotil utkání kapitán kocourů Daniel Rosenbaum mladší.

První set načalo lépe Karlovarsko, které si vytvořilo několikabodový náskok, ten však hosté dokázali smazat, když třemi body v řadě srovnali na 9:9. Následně si karlovarský výběr vypracoval tříbodový náskok 13:10, který donutil trenéra hostů k oddechovému času. Domácí volejbalisté si drželi tříbodový náskok až do koncovky setu. Hosté však dokázali třemi body v řadě, které zaznamenal Gabriel, srovnat na 22:22. Nakonec strhl set na stranu Varů Wessel Keemink, který nejdříve uspěl na bloku a poté zakončil set přímým bodem za servisu, když stanovil set na 25:23.

Silvestrovské derby je tradiční tečkou za fotbalovým rokem.
Rok uzavře Silvestrovské derby. Nováčky Škoda, Suchý a Kúdela

„První set trochu nervozita, ale uhráli jsme ho,“ narážel karlovarský kapitán Daniel Pfeffer na bojovný výkon soupeře. Ve druhé sadě drželi hosté s domácími krok pouze do stavu 3:4. Posléze hráči Karlovarska zaznamenali tři úspěšné bloky v řadě a Příbrami odskočili na 8:4. Vary postupně navyšovaly svůj náskok, a když zvýšil na rozdíl osmi bodů 18:10 esem Patrik Lamanec, bylo jasné, že domácí již setnepustí. A to se také stalo, když tečku ze setem udělal přímým bodem z podání Radek Baláž, který set uzavřel na skóre 25:19.

I do třetího setu vletěli lépe domácí hráči, kteří se brzy ujali vedení 10:6, když se na servisu blýskl esem Jakub Ihnát. Karlovarský trenér následně prostřídal, stejně jako tomu bylo ve druhém setu, kdy opět dostali příležitost i hráči z lavičky. Karlovarsku se následně dařilo jak na servisu, tak i na bloku a postupně dokráčelo k vedení 18:12. V závěru setu se úspěšnými bloky prezentovali Jan Kasan a Eder Kock a hned první mečbol zúročil svým druhým úspěšným blokem Jan Kasan, který stanovil set na konečných 25:16.

„Po solidním výkonu v prvním setu jsme úplně odešli a dá se říct, že jsme nebyli Varům soupeřem. Proto jsme po zásluze prohráli,“ uvedl trenér Středočechů Daniel Rosenbaum starší.

Antonín Panenka vypráví o svém nejmilejším vánočním dárku
Nejkrásnější vánoční dárek? Nebyl to jen fotbalový míč, překvapil Panenka

„Byl tam takový náskok, že jsme většinu druhého a třetího setu odehráli v sestavě s kluky, kteří se tolik nedostanou na hřiště. Za to jsem moc rád,“ dodával k utkání Pfeffer.

Vítězstvím si ke svým osmadvacetinám, které v den utkání oslavil, naservíroval vítězný dárek univerzál Patrik Lamanec, který se blýskl v utkání osmnácti body a po zásluze byl zvolen nejlepším hráčem utkání. „Jsem velmi rád za tři důležité body, které odčinily náš poslední zápas v Příbrami,“ těšil karlovarského kouče Liama Sketchera úspěšně složený reperát.

Příbram, které i po porážce setrvává na sedmé příčce, uzavře rok 2023 v sobotu 30. prosince na domácí palubovce, kde od 17.00 hodin přivítá v tabulce sousední a rovněž šestnáctibodové Beskydy.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Trox Příbram 3:0 (25:23, 25:19, 25:16). Rozhodčí: René Činátl, Petr Kvarda. Diváci: 860. Karlovarsko: Marelić 6, Carmody 5, Lamanec 18, Ihnát 8, Kock 6, Keemink 4, libero Pfeffer (stř. Kočka, Baláž 1, Pastrňák 4, Olivier, Kasan 2, Houda). Příbram: D. Rosenbaum 2, F. Ureš 13, Šábrt 8, Tevkun 3, Gabriel 9, Benitez 3, libero Verasio (stř. Toman 4, Lyzanets, J. Ureš, A. Rosenbaum).