Klíčovým mužem celého utkání se stal nahrávač Daniel Rosenbaum. Hosté odskakovali soupeři při jeho sériích na servisu, kdy si vytvářeli důležité náskoky, které si následně před Ostravany drželi. Už v první sadě získali Kocouři díky jeho podání čtyři body v řadě, stejný scénář se následně opakoval i na startu druhého dějství a do třetice i ve čtvrtém setu.

Domácí sice byli favority, nicméně v utkáním jim nic nevyšlo, z čehož Příbramští profitovali. Hosté předčili Ostravu v úvodních dvou dějstvích zejména na bloku. Ve druhém setu sice celou dobu dotahovali, nicméně v koncovce srovnali a pak se díky dobré obraně dostali do vedení 2:0 na sety.

Příbram v domácím prostředí porazila Písek
Příbram si zahrávala, před Králi ale vedení udržela

Ve třetím dějství domácí sice zabrali díky servisu i obraně a podařilo se jim snížit. Ovšem pak vzal situaci do rukou kapitán Martin Böhm, další série se povedla při podání Rosenbauma, který esem udělal tečku za zápasem. „Toto vítězství jsme hodně potřebovali. Byl to poměrně vyrovnaný zápas, mohl vyhrát kdokoliv. Možná jsme malinko víc chtěli a nyní doufám, že navážeme dalšími výhrami,“ řekl Böhm.

„Chtěli jsme v Ostravě zkrátka vyhrát, což se povedlo. Hráči z toho mají radost, zkrátka utkání ubojovali. Chvílemi jsme sice měli výpadky, ale pomáhali jsme si servisem a dokázali jsme Ostravu ubránit,“ těšilo trenéra Petra Broma. Kocouři se tak díky výhře posunuli na jedenácté místo a pod sebe dostali právě moravskoslezský celek.

Ostrava – Příbram 1:3 (-21, -23, 21, -24)

Esa: 5:9. Bloky: 12:15. Rozhodčí: Grabovský, Kovář. Diváci: 150.

Příbram: Trojanowicz (9), Rosenbaum (7), Böhm (15), Šábrt (7), Hulpach (15), Ureš (4), Duarte (8), Araujo, Peterka.