Soutěže týmů se zúčastnily tří sedlčanské školy, zastoupení měla také Dobříš a Jesenice. V soutěži jednotlivců se pak kromě žáků ze zmíněných škol, představili také reprezentanti ZŠ Příbram Jiráskovy sady, ZŠ Pičín, ZŠ Klučenice a ZŠ Sedlec/Prčice. Jejich vybraní studenti soutěžili celkem v pěti disciplínách, mezi kterými byly trojskok, hod medicimbalem vzad, skok přes švihadlo, kliky a dribling s míčem.

Soutěžilo se zvlášť mezi chlapci a dívkami, jejichž kategorie byly rozděleny na šest podkategorií, podle jednotlivých ročníků. Mezi sebou tak soupeřily ročníky 2003 – 2008. Mezi chlapci se radovali z vítězství Lukáš Macháč ( Gymnázium a SOŠE Sedlčany), Jiří Květ (ZŠ Klučenice), Jonáš Habart (1. ZŠ Sedčany), Václav Mareš (1. ZŠ Dobříš), Lukáš Dvořák (ZŠ Klučenice) a Karel Šimek (ZŠ Pičín).

Prvenství v dívčích kategoriích si odnesli Nikola Kadlecová (ZŠ Sedlec/Prčice – 2003), Barbora Bartáková (Gymnázium a SOŠE Sedlčany), Petra Cihelková (1. ZŠ Sedlčany), Zuzana Bálková (ZŠ Příbram Jiráskovy sady), Lucie Klimtová (ZŠ Pičín) a Adéla Havelková (ZŠ Pičín).

Deník podporuje Sazka olympijský víceboj.

Soutěž družstev opanovaly sedlčanské školy. Jednoznačné vítězství si připsalo Gymnázium a SOŠE Sedlčany, které získalo 20 261 bodů. Druhá skončila se ziskem 18 652 bodů 1. ZŠ Sedlčany a stupně vítězů doplnila 2. ZŠ Sedlčany, jejíž zisk činil 17 936 bodů. Nepopulární bramborovou medaili si odvezli žáci 1. ZŠ Dobříš, s celkovým součtem 16 218 a pátí skončili reprezentanti ZŠ Jesenice se 13 493 body.

Pořadatelé mohli být z průběhem akce zcela spokojeni. Potěšily je nejen sportovní výkony mladých, talentovaných žáků, ale především samotná jejich hojná účast. „Jsme rádi, že se oproti minulému roku zvýšil počet účastníků o padesát, což jen dokazuje, že jde o akci, o kterou je zájem. Věřím, že se nám ještě do budoucna podaří základnu rozšířit. Myslím, že jdeme dobrou cestou a je to příslib do dalších let,“ řekl Marinčič.

Odznak všestrannosti je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů.

Omlouváme se za chybu v minulém článku, která se týkala uvedení nekompletní výsledkové listiny.