Výhra je pro Orly povzbuzením v boji o play off. "Myslím, že pro nás je v současné situaci jakékoli vítězství super," usmíval se jeden z asistentů Kladna Tomáš Samsely.

Zlomovým momentem úvodní sady byl servis domácího blokaře Kyjanici. Za stavu 16:13 pomohl i jedním přímým bodem k rozhodující tříbodové sérii. Kladenští pak blokem proměnili druhý setbol.

Většinu druhé části tahali za delší konec hosté (10:14). Orli se poprvé dostali do vedení esem nahrávače Palguta (17:16) a od té doby ho z rukou nepustili. Set na první pokus ukončil příbramský útok do autu.

Začátkem prosince vedlo Kladno v Příbrami 2:0 na sety, aby nakonec prohrálo. Fanoušci si možná tento zápas vzpomněli, když Orli v třetím setu prohrávali 13:18. Pak se ale postavil na základní čáru kapitán Zajíček. Domácí i díky bezchybné ofenzivy nahráli v řadě sedm bodů a zásluhou dalšího nepřesného útoku soupeře zužitkovali hned první mečbol. "Také jsme si na lavičce vzpomněli na utkání v Příbrami. Naštěstí jsme se vzpamatovali a trochu nám k tomu pomohl soupeř," podotkl Samsely.

Utkání na dálku sledoval také již bývalý trenér Příbrami a bývalý asistent Kladna Petr Klár, jehož znalost soupeře se pod prosincovou výhrou Kocourů doma v Příbrami výrazně podepsala. Tentokrát mínil, že volejbalová kvalita byla jasně na straně vítězů. "V některých momentech ale byli zbytečně nervózní z obavy, že ztratí další body. Strach tam byl znát," uvedl s tím, že na hráčích obou celků byl tlak jako ve vyřazovacích bojích, protože se hrálo o šest bodů. "Všechno je to o hlavě," doplnil Klár.

Nástupce na jeho pozici Daniel Rosenbaum starší viděl utkání takto: „Vstoupili jsme do něj hrozně špatně. Prohrávali jsme 1:6 a z toho pět chyb bylo technických. Tento začátek pak ovlivnil celý první set. V tom druhém jsme byli dlouho nahoře. Bohužel v týmu máme několik juniorů, kteří hrají extraligu prvním rokem, a chvílemi jsme hráli juniorský volejbal. Ve třetí sadě vedeme 18:13 a točíme za stavu 18:20. Špatně se takhle hraje. Kladno hrálo dobře, a když jsme ho dostali pod tlak, tak jsme mu víceméně řekli - vyhraj a blahopřejeme ti.“

Kladno - Příbram 3:0. Sety: 25:20, 25:22, 25:22. Esa: 8:1. Bloky: 9:7. Čas: 84 minut.

Kladno: Křesťan, Zajíček, Hýský, Kraffer, Kyjanica, Palgut, libero Kunc. Bez střídání.

Příbram: D. Rosenbaum ml., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, Polák, libero Juračka. Střídali: A. Rosenbaum, Trojanowicz, J. Ureš.