Oddíl sportů v přírodě OK Dobříš patří mezi nejaktivnější oddíly ve středočeském kraji a jako takový uspořádal v posledních letech už několik velkých sportovních akcí přímo v lesích okolo Dobříše. Letošní závod krajského poháru se ale poprvé uskuteční v sousedním Novém Kníně.

Připraveny budou tratě jak pro zkušené závodníky, které se liší podle věku od zhruba 6 až do 70 let, tak ale i pro malé děti s doprovodem rodičů a pro úplné začátečníky v kategorii příchozích. Pro ty budou navíc k dispozici pořadatelé, kteří ochotně vysvětlí, jak si s mapou a tratí v lese poradit.

V centru závodu v areálu Oplocenka na kraji Nového Knína budou pak i stánky s občerstvením, které po závodě jistě přijde vhod, a také ukázka několika atrakcí adrenalinového centra Tepfaktor ze sousedního Chotilska, které se stalo partnerem závodu a věnuje volné vstupy třem nejlepším mládežnickým týmům.

Říká se, že orientační běh je zábavný a pestrý sport pro celou rodinu. Na závodě u Nového Knína se o tom každý příznivce sportování v přírodě může přesvědčit osobně. Akce se koná v sobotu 22. září od 10 hod., všechny potřebné informace najdou zájemci na www.okdobris.cz.

Kamil Arnošt, OK Dobříš – oddíl sportů v přírodě