V úvodním utkání čtvrtfinále vyhráli v Příbrami 3:1 (20, -19, 21, 17). Odveta bude na programu 24. ledna a hrát se bude v Neratovicích.

"Chceme propagovat extraligový volejbal také v jiných místech," vysvětlil  kladenský asistent Petr Klár a moc si pochvaloval, že jejich tým dokázal během několika málo dní dvakrát vyhrát na horké příbramské půdě. Předtím to bylo v rámci extraligy rovněž 3:1.

Neuvěřitelný průběh měl první set, ve kterém domácí Kocouři vedli 20:15. Pak ale šel na podání blokař Kladna Adam Zajíček, přičemž jeho plachtící servis byl tak účinný, že český vicemistr šňůrou deseti bodů získal set pro sebe! "Potvrdil, že z našeho týmu je na servisu nejstabilnější," řekl Klár s tím, že utkání bylo nervózní.

Druhý set skončil výhrou Příbrami, v dalších dvou už dominoval český vicemistr. "Hráli jsme koncentrovaně, zkušeně a omezili jsme chyby z prvních dvou setů," podotkl druhý kouč Kladna a přiznal, že je za dobrou výchozí pozici do odvet moc rád, protože Orli jsou při nahuštěném programu fyzicky unavení.

Na postu univerzála nastoupil v úvodním setu Miroslav Marel, s nímž Kladno po odchodech Konečného a Martineze ještě neprohrálo. Za posledních dvanáct utkání jedenáctkrát zvítězilo. (ka)