Také třetí středočeské derby odehráli volejbalisté Kladna na palubovce soupeře a opět byli úspěšní. Jednoznačným výsledkem potvrdili průběžné druhé místo - s jedinou porážkou.

Kocouři se mohou chlubit skalpy mistrovských Lvů a Karlovarska, další ale nepřidali. "Kladno hrálo dobře, tak jako celkově v poslední době. My jsme věděli, co na ně máme hrát, ale nedařilo se nám to uplatnit. Už od servisu jsme byli slabí, málo sebevědomí a bojácní," vyjmenoval Daniel Rosenbaum starší zaskakující v roli trenéra důvody, proč jeho tým tahal nejen výsledkem, ale i výkonem za kratší konec. 

Sportovní kalendář středočeského Deníku pro rok 2024
Sportovci září v unikátním kalendáři: Dočkal s úlovkem či zpívající atleti

Hosté přiznali, že k utkání jeli s velkou pokorou. "Každopádně. Před utkáním jsme řešili, aby nedošlo k podcenění nebo dokonce vypuštění, že se to uhraje samo," prozradil druhý trenér vítězů Tomáš Samsely a pochvaloval si, že tým po celé utkání udržel dobrý standard. "Soupeři jsme nedali moc dýchat," podotkl.

Podle asistenta se orli v prvním setu hledali v obraně. "Pak jsme vždy v jednom postavení bodově odskočili a dohráli to," řekl a doplnil, že domácí jim pomohli riskem na servisu, který se jim nedařil. "Na přihrávce nám to docela funguje, navíc jsme byli celkově důraznější," uzavřel Samsely.

Krajský přebor, 13. kolo: SK Posázavan Poříčí n. S. - SK Doksy (4:1), 28. 10. 2023
Co si zatrhnout v kalendáři: Kdy začnou jarní fotbalové soutěže?

Příbramští za celé utkání nezaznamenali z podání přímý bod. „Minimálně dva sety jsme mohli s Kladnem hrát, podle mě nehráli až tak dobře, aby nás takto přejeli," mínil kapitán Příbrami Daniel Rosenbaum mladší.

Právě servis zmínil jako jednu z činností, která kocourům nevycházela. "Podání jsme hodně kazili nebo jsme podávali příliš neúčinně. Špatně jsme bránili kladenské blokaře, s bráněním středových hráčů se potýkáme dlouhodobě. Kladno dnes bylo lepším týmem,“ dodal.

Hosté v prvním setu ve skóre většinou lehce zaostávali, byli to ale oni, kdo po bodovém bloku odskočili na tři body (19:16). V koncovce jim vyšel hned první setbol, když soupeř útočil do autu.

V druhé části Kladnu pomohl servis a esa smečaře Goncalvese. Odskočilo na tři body (16:13) a pak sebevědomě dotáhlo sadu do vítězného konce. Ukončilo ji opět při první příležitosti bodovým blokem kapitána Zajíčka.  

Třetí dějství k sobě překlopili Orli ve chvíli, kdy šel na podání univerzál Platačs. Sérii čtyř bodů se utrhli na rozhodující rozdíl (12:7). Ze šesti mečbolů pak zúročili druhý. Byl to útokem středem v podání Goncalvese.

Příbram - Kladno 0:3 (-22, -18, -19)

Esa: 0:2. Bloky: 2:8. Čas: 75 minut.    

Příbram: Benitez (3), Rosenbaum, Gabriel (4), Šábrt (3), Tevkun (12), Lyzanets (7), libero Verasio. Střídali: Toth, Toman (1), Ureš (2).

Kladno: Zajíček (9), Graham (9), Platačs (14), Seppänen (5), Goncalves (10), Neves (1), libero Fernández. Střídali: Čeketa, Kyjanica.