Od té doby se vypracoval mezi elitu ve fitness step aerobiku nejen v České republice, ale i v Evropě a ve světě.

„V začátcích to ale určitě nevypadalo tak, že bychom vyjeli na závod a ovládli ho. Vše bylo o postupné práci. Trvalo pár let než jsme zjistili, co všechno musí sestava obsahovat a pořádně jí natrénovali. Následně jsme se dostali mezi nejlepší tři oddíly v České republice a teprve poté jsme si vybojovali účast na mezinárodních závodech a mohli získávat úspěchy,“ upozorňuje Lucie Chlebnová, která se na prvních úspěších podílela jako závodnice a v současnosti působí v roli trenéra.

Momentálně je ale Oxygen na výsluní, což potvrdil v letošním roce, ve kterém dokonce překonal úspěchy ze sezony předešlé. Slavit tak může nejen významné výročí, ale také další cenné kovy ve své sbírce.

„Říká se, že obhajoba je mnohem těžší, ale nám se podařilo výsledky ještě vylepšit. Na republikovém šampionátu získali kadeti a junioři stříbro, seniorský tým pak neměl konkurenci a odnesl si zlato. Kadeti přidali ještě dvě čtvrtá místa z mistrovství světa a Evropy. Junioři byli na evropském šampionátu rovněž čtvrtí a seniorské družstvo přivezlo z dvou největších mezinárodních akcí dvě stříbrné medaile, takže můžeme být maximálně spokojeni,“ říká Lucie Chlebnová.

Ta se ovšem bude pro nadcházející sezonu muset vypořádat s jednou velmi citelnou ztrátou. „Vypadá to, že bohužel nebudeme mít seniorský tým, protože některé jeho členky se rozhodly skončit, věnovat se jiným věcem a nám se zřejmě nepodaří složit tým nový, což je obrovská škoda. Na druhou stranu se nám rýsuje nové duo. K tomu budeme mít dva juniorské týmy, jeden kadetský, dva dětské a v singlu Kristýnu Pacovskou, kterou letos trápila zranění. Takže bychom měli být opět silní,“ věří Lucie Chlebnová.