Příbramské závodnice potvrdily, že ve fitness step aerobiku patří nejen k české, ale i evropské a světové špičce. Dařilo se především v kategorii seniorů a juniorů, kde se podařilo získat dvě zlaté medaile. Úspěch pak dokonala ještě bronzová medaile, kterou si na své konto připsaly závodnice v dětské kategorii.

„Za zmínku stojí, že se nám v juniorské kategorii podařilo vybojovat ještě jedno čtvrté místo mezi jednotlivci, což je rovněž krásné umístění. Všechny medaile jsou pak z týmových soutěží. Podzimní sezona pro nás začala úspěšně, jsme moc rádi, jak se nám první závod vydařil a věřím, že to pro nás bude povzbuzením před další těžkými a důležitými závody,“ uvedla trenérka Lucie Chlebnová.

Republikový šampionát

Dalším vystoupením bude pro Oxygen republikový šampionát, který se od pátku do neděle uskuteční opět v Praze.

„Rádi bychom znovu přivezli medaile a pokusili se obhájit loňské úspěchy. Především v kategoriích seniorů a juniorů, kde budeme obhajovat republikový titul. Myslím, že oba naše týmy mají velký potenciál, aby se jim to podařilo,“ tuší Chlebnová.

Mistrovství světa

Zároveň půjde o přípravu na úplný vrchol letošní sezony, kterým bude mistrovství světa v Nizozemsku, kde budou příbramské reprezentantky obhajovat jednu stříbrnou medaili a dvě čtvrtá místa.

„Oba závody jdou hodně rychle za sebou. Mistrovství světa je na programu hned další týden. Republikový šampionát by nás tak svým kvalitním obsazením měl prověřit a dobře připravit na světovou konkurenci, kde bychom samozřejmě také rádi dosáhli na nějaká pěkná umístění,“ dodala Lucie Chlebnová.

Mistrovství světa v Nizozemsku čeká členky Oxygenu Příbram od 15. do 19. října 2018.