Kachny Příbram, tak si říká nadějný tým moderního sportovního odvětví ultimate frisbee. Jedná se o kolektivní bezkontaktní hru, ve které soupeří dva sedmičlenné týmy. Hraje se s létajícím diskem na hřišti o rozměrech 100 x 37 metrů. Na obou koncích hřiště se nachází bodovací zóna, kde mají oba celky možnost skórovat.

Tým Kachny Příbram získal na letošním MČR juniorek ve frisbee stříbrné medaile.Ultimate frisbee se hraje bez rozhodčích, přesto má však svá jasně daná pravidla. Vše je založeno na fair play. Proto se v rámci bojů vyhlašují i nejlepší hráči ve smyslu férovosti, komunikace, přístupu k soupeři a ke hře.

„Hraje se do patnácti bodů nebo do konce časového limitu šedesáti minut. Cílem hry je chytit disk v koncové zóně protivníka a tím skórovat. Po dosaženém bodu se obracejí strany a družstvo, které dosáhlo bodu, provádí výhoz a brání. Hráč s diskem nesmí chodit či běhat. Disk se pohybuje pouze pomocí nahrávek. Bránící družstvo si může vynutit změnu držení disku. K té dochází vždy, když se disk dotkne země, je chycen v autu, nahrávka je neukončená, zachycena nebo sražena protihráčem. Zároveň platí, že musí dojít k přihrávce do deseti vteřin,“ popsal stručně jeden z trenérů příbramského družstva Jiří Čech.

Přestože příbramský oddíl funguje jen krátce, patří především v kategorii juniorek mezi nejlepší v České republice. „Z letošního léta se můžeme pochlubit skvělou stříbrnou medailí, kterou juniorky získaly na republikovém šampionátu. Zúčastnili jsme se ale mnoha dalších soutěží, kde jsme dosáhli rovněž na zajímavé výsledky,“ připomíná Čech.

Říká se ale, že s jídlem roste chuť. Jinak tomu není ani u příbramského oddílu, který by na letošní úspěchy rád navázal i v budoucnu. Proto se trenéři mimo jiné snaží o rozšíření hráčské základny. „Hledáme další zájemce o tento týmový sport, který rozvíjí nejen sportovního, ale i kolektivního ducha. Kdokoliv by měl zájem, může přijít mezi nás. Máme velmi milé trenéry, jsme veselá kopa dětí a mládeže, která ráda posouvá své hranice v duchu fair play,“ dodal na závěr Jiří Čech.