Po dvou sadách to vypadlo, že hosté natáhnou sérii výher ze vzájemných utkání na patnáct. Vedli totiž 2:0. "Po druhém setu vězeli všichni, včetně mě, hluboko v bažině. Kluci se pak odbrzdili a viděli, že když to jde při tréninku, tak to může jít i v utkání," pochvaloval si Klár s tím, že jeho svěřenci se zbavili křeče a začali hrát uvolněně.

"Hlavně jsme dobře servírovali. Kluci si dokázali, že i utkání proti tak silnému týmu jako je Kladno sedá otočit. Také pro mě to je to dobré do další práce," doplnil příbramský kormidelník.

Kapitán Kladna Adam Zajíček litoval, že nedokázali zachytit začátky posledních tří setů. "Soupeř začal výborně podávat a my jsme jeho servisu neuměli čelit. Čím víc do toho bušili, tím víc jsme se propadali," řekl reprezentační blokař.

Jeho tým se nedokázal dostat ani do jednoho ze ztracených setů. "Byl to zmar, nebylo člověka, který by neudělal chybu," posteskl si a připomněl bilanci Orlů venku - čtyři utkání, čtyři porážky a jediný bod.

Příbram - Kladno 3:2.

Sety: -23, -18, 18, 17, 12. Esa: 9:8. Bloky: 16:11. Čas: 118 minut.

Příbram: Hladenko (16), Hulpach (15), Pavelka (14), Polák (10), Böhm (9), Kuchař (3), Viiber (2). Střídali: Trojanowicz, D. Rosenbaum ml., Kuchař.

Kladno: Zajíček (9), Křesťan (21), Kraffer (7), Hýský (8), Kyjanica (11), Palgut (5), libero Kunc. Střídali: Mikulenka J. (1), Fortuník, Vostárek, Mikulenka Vl.