Nový plzeňský okruh se ukázal těžkým. Zároveň ale nabídl atraktivitu, protože se dojíždělo maximálně po malých skupinkách.
V kategorii juniorů slavil prvenství úspěšný příbramský reprezentant z MS v Bergenu Vojtěch Sedláček, když osamoceně dojel pro triumf. Sedláček zvítězil i v celkovém pořadí Českého poháru a na stupních vítězů ho na druhém místě doplnil další Příbramák Matouš Měšťan.

Junioři pak ve složení Sedláček, Měšťan, Kuba a Zikmund ovládli i celkové hodnocení týmů.

Vrcholem dne byl závod mužů, kteří absolvovali náročný okruh desetkrát. Pět kol před cílem se začal peloton dělit a na čele se vytvořila silná dvanáctičlenná skupina, kde nechyběli příbramští Boubal a J. Stöhr. V předposledním kole se skupina rozpůlila a na čele zůstali jezdci týmů Elkov Author, Topforex Lapiere, Tufo Prostějov a Jan Stöhr. Nakonec stupně vítězů jako obvykle okupovali závodníci hradecké stáje, J. Stöhr dokončil sedmý, Boubal hned za ním osmý, Hebík patnáctý a Gruber dvacátý.

V celkovém pořadí ČP 2017 odolal Martin Boubal nátlaku jezdců stáje Elkov Author a udržel třetí místo. Jan Stöhr se umístil těsně za stupni vítězů. V Top 10 byl ještě devátý Martin Hebík. „To je pro příbramskou cyklistiku obrovský úspěch a splnění předsevzetí, které si tým dal na začátku sezony. Mezi týmy jsme drželi průběžné druhé místo, ale i podřízení taktiky pro úspěch v jednotlivcích znamenalo konečné třetí místo mezi týmy. I to je ovšem skvělý výsledek,“ hodnotil výsledek sportovní ředitel stále Marek Volf.