Pro Příbramsko má událost o to větší váhu, že příbramské juniorky obhajují těžce vydřené stříbro z minulého roku. Organizaci tohoto turnaje zaštiťuje frisbee tým SK Sportingu s názvem Kachny Příbram, za podpory České asociace létajícího disku, sdružující hráče frisbee ultimate v ČR.

"Věřím, že holky stříbrnou medaili obhájí, mají na to," říká o vyhlídkách na mistrovství trenér příbramského týmu Jiří Čech. "Konkurence stoupá, když jsem já sám s tímto sportem začínal, bylo v České republice jen několik týmů, v současnosti je mnohem rozšířenější." Zároveň dodal, že tým stále hledá nové hráče, proto pokud by měl někdo z řad středoškoláků zájem, může kdykoli dorazit na trénink a sport si vyzkoušet.

Ultimate frisbee je relativně mladý sport, který je ovšem na vzestupu a každý rok si nachází nové a nové příznivce. Cílem hry při tomto kolektivním sportu je chytit disk frisbee v koncové zóně soupeře, díky čemuž tým skóruje. Hraje se na fotbalovém hřišti.

Jedinečný je v tomto sportu i jeho princip a kouzlo hry. V Ultimate Frisbee totiž není třeba žádného rozhodčího a veškerá překročení pravidel si řeší hráči sami v souladu s myšlenkou fair play. Po skončení zápasu si poté týmy promluví o průběhu hry a případné nepříjemnosti spolu ještě dořeší.

Plakát na juniorské mistrovství ČR v ultimate frisbee.