Tománek si libuje v tropických závodech, nicméně v Lucemburku s nimi bojoval. I tak ale zažil a v podstatě ideální závod, protože systémem start-cíl neustále navyšoval náskok na druhého v pořadí. Výsledný čas 5 hodin 18 minut a sedmnáct vteřin potvrzoval, že se jednalo o pomalejší a složitější závod, než by se na první pohled mohlo zdát.

Plavecký úsek vyměřili organizátoři na 1,9 kilometru se po několika ročnících vrátila opět do řeky Mosely, jejíž tok z části tvoří hranici Lucemburska, Německa a Francie. Oproti předchozím účastem si Tománek pochvaloval, že kvalita vody byla až překvapivě dobrá a teplá. Rodák z Příbrami vylezl z vody nakonec po 36 minutách. „Kdyby lépe zafungovala oficiální podpora, mohl být můj čas trošku lepší, ale průběžné vedení jsem kontroloval,“ rýpl si Tománek na adresu pořadatelů.

Přechod z plavání do cyklistky vyšel 35letému handbikerovi bez zbytečného zdržení a téměř polovinu z devadesáti naplánovaných kilometrů ujížděl podél řeky na absolutní rovině. Na ní se ale musel, s ohledem na nadcházející kopce, “krotit“ a zároveň si hlídat maximální výkon. Ve strmých výjezdech se totiž lámal celý závod. „Při prvním výrazném stoupání mezi vinicemi od řeky jsem se poprvé dostal do červených čísel, ale cítil jsem se dobře, takový byl plán,“ podotkl Tománek.

Několik dalších výjezdů mu nečinilo potíže, aniž by nějak výrazně zpomaloval, ale postupně začínal více a více bojovat s vedrem a vysokou vlhkostí. „S problémy jsem se zvládl ochlazovat a zejména závěrečných dvacet kilometrů cyklistické trati se mi zdálo nekonečných, což pravděpodobně ještě umocnily vzpomínky na předešlé účasti v tomto závodě,“ připustil příbramský hanbiker. Z kola nakonec slezl po 3 hodinách a 22 minutách se smíšenými pocity, avšak s relativně vysokým náskokem na první pozici.

V úvodu závěrečné části Tománek ztrácel sílu a přepadaly ho myšlenky ke zvracení, nicméně dokázal udržet tělo v chodu. Ovšem za cenu toho, že musel zvolnit. „Bál jsem se selhání svého organismu z přehřátí, a také jsem si více a více připouštěl riziko střetu s běžci, protože na trati bylo přes dva tisíce účastníků. V technických pasážích jsem neměl volný prostor jet a postupně jsem ani v rovných úsecích, vzhledem k vysokému počtu lidí, nemohl jet nadoraz,“ přiznal 35letý handbiker. I tak do cíle dorazil s pocitem štěstí a splněného cíle, tedy úspěšné kvalifikace na Ironman World Chapmpionship Nice 2023. Běžecký půlmaraton zvládl za hodinu a devět minut.