Vacek navázal na čtyři roky starý triumf z mistrovské časovky v juniorské kategorii, tehdy vyhrál rovněž před Kelemenem. Berounský rodák si připsal další úspěch v sezoně, v jejímž úvodu vybojoval senzační etapové vítězství v závodu WorldTour Kolem SAE.

Do elitního seriálu v dalším průběhu sezony již nemohl zasáhnout, protože jeho tehdejší tým Gazprom-RusVelo byl po ruské invazi na Ukrajinu z mezinárodních akcí vyloučen a přerušil činnost.

Devatenáctiletý cyklistický talent Mathias Vacek závodil za tým Gazprom-RusVelo, který Mezinárodní cyklistická federace vyřadila ze všech závodů.
Vacek je kvůli válce na Ukrajině bez práce. Je to psychicky náročné, přiznává

Podle manažera CK Příbram Ondřeje Wimmera jde o obrovský úspěch závodníka, který se začátkem roku z ničeho nic ocitl bez angažmá. "Mathias oslavil návrat do příbramských barev ve velkém stylu. Zvítězil zcela suverénním způsobem," těšilo Ondřeje Wimmera.

Do okruhu největších favoritů bude Vacek patřit také v neděli, kdy jej čeká silniční závod v Mladé Vožici.

Mistrovství ČR v silniční cyklistice v Kovářově - časovka:

Muži do 23 let (39,4 km): 1. M. Vacek (Příbram-Fany Gastro) 49:51, 2. Kelemen (Tudor Team) -1:20, 3. J. Ťoupalík (Elkov Kasper) -1:54.