Velkým impulzem k obnovení setkávání při sportování bylo před rokem představení nového sportovního odvětví pro seniory starší šedesáti let, nazvaného walking fotbal, což tedy znamená fotbal v chůzi. Hra, při které je zakázáno běhat. Tehdy se v ukázkovém zápase v Praze na Strahově utkaly reprezentace starých gard České a Slovenské republiky.

Po objevení nové možnosti sportovního vyžití se stará parta Kantorů Příbram, jejíž základ stále tvoří hráči úspěšného týmu z osmdesátých let Josef Bláha, Jaroslav Černý, Jaroslav Mašek, který je v současnosti trenérem mužstva, bratři Miloslav a Václav Lundákové, Jan Pechlák a Pavel Sedláček spolu s dalšími kamarády začala scházet častěji a stalo se nečekané. Přišlo pozvání od Fotbalové asociace České republiky k účasti na premiérovém mistroství republiky ve walking fotbalu v Praze na Strahově, které se uskutečnilo 21. září roku 2018. A tak vyrazil tým doplněný ještě o další hráče Karla Dostálka, Josefa Rychlého a Petra Spilku, za další sportovní výzvou.

Přesně po roce se tedy projekt, jehož patronem je bývalý reprezentační kapitán Jan Fiala, dočkal prvního republikového šampionátu. Do bojů se pustilo šest českých týmů a také fotbalisté z Bratislavy, kteří právě před rokem sehráli proti českému týmu první oficiální mezistátní utkání. Ve většině týmů se objevila i řada bývalých výborných fotbalistů. Příbramským Kantorům se vstup do turnaje příliš nevydařil a zaplatili nováčkovskou daň. Zkušenému týmu Štěchovic, který byl nakonec druhý, podlehli 4:0. To bylo ale také poslední utkání, kdy byl soupeř herně lepší. V dalších zápasech už dokázali třikrát zvítězit a dvakrát odešli těsně poraženi se shodným výsledkem 0:1 po více než vyrovnaném průběhu.

V konečné tabulce tedy Kantorům za vítězným Interem Letiště a druhými Štěchovicemi patřilo třetí místo! Na dalších místech skončily týmy Senior special Teplice, Bratislava, SK Senior Most a Senior Fitness Praha.

Nečekaný úspěch týmu Kantorů opět připomněl, že Příbram je nejen baštou malé kopané, ale nyní snad také walking fotbalu seniorů.

Jan Pechlák