Příbramští hráči se od počátku soutěže drželi v popředí v kontaktu s čelem tabulky. Podzimní část zakončili na čtvrtém místě, se čtyřbodovou ztrátou na nejlepší, což byla pro tým výborná výchozí pozice do jarní části. „Největšími našimi soupeři byli od začátku Aš, rezerva Dobřan a Lomnice. Právě tyto tři celky byli v celkovém pořadí před námi, ale ztráta nebyla nijak velká, takže z hlediska postupu bylo vše otevřené,“ řekl Jaroslav Roj.

Právě on patřil ve druhé části sezony k největších tahounům příbramského celku, který během ní vytvořil několik rekordy a zásluhou výborných výsledků se dokonce probojoval na vedoucí pozici. „Hned na úvod jarní části jsme zvítězili v Dobřanech, kdy jsme dosáhli nového týmovém rekordu 3433 kuželek, což nám dodalo sebevědomí. Nastartovali jsme sérii domácí neporazitelnosti a jelikož naši konkurenti hledali podzimní formu, dostali jsme se po patnáctém kole do vedení v soutěži,“ konstatoval Roj, který si při utkání v Dobřanech vytvořil nový osobní rekord, když shodil 620 kuželek.

Kovohutě se najednou staly největším adeptem na postup, jenže krize následně dolehla i na ně a situace v tabulce se opět změnila. „Kritickou částí soutěže byla pro nás tři venkovní utkání. Nebodovali jsme v Lomnici, Kadani, ani v Aši a možnost postupu do druhé ligy jsme tak už rázem nebyla v našich rukách,“ popsal Roj klíčové momenty celé sezony.

Zaváhání příbramských borců využila Lomnice, která už do konce soutěže před sebe nikoho nepustila a jako nováček postoupila do druhé nejvyšší soutěže. „Přestože jsme zůstali těsně před branami druhé ligy, zaslouží si všichni členové velkou pochvalu za své výkony a všichni příznivci velké poděkování za přízeň, kterou nám věnovali,“ řekl Roj.