Pro některé byl tento závod především velmi cennou zkušeností. Petr Kareš, Štěpánka Sýkorová a Karel Vlasák přesto splnili očekávání a zaplavali si osobní rekordy. Výborně zaplaval i Tomáš Zikmund, triatlonový reprezentant, který časem 1:59,53 na 200 metrů kraul potvrdil, že plavání patří mezi jeho elitní disciplínu.


Nejvíce se v Plzni dařilo Lucii Furchové, Marku Šálkovi, Janu Bartůňkovi a Kateřině Laňkové. Dohromady dosáhli na devět finálových účastí. Lucie Furchová plavala výborně 400 metrů polohový závod a časem 5:25,52 si vylepšila nejlepší osobní výkon o téměř osm vteřin a obsadila nádherné patnácté místo. 


Marek Šálek dosáhl nejlepšího výsledku v polohovém závodě na 200 metrů. Časem 2:06,56 obsadil celkově třinácté místo a zařadil se mezi top deset plavců v České republice. 


Janu Bartůňkovi se nejlépe vedlo na jeho nejoblíbenější trati 200 metrů znak. V „B“ finále vybojoval jedenácté místo časem 2:04,04, což naznačuje, že na mistrovství republiky zabojuje o medaili. Zlatým hřebem byl závod na 200 metrů prsa žen, kde zazářila největší současná naděje příbramského plavání. Kateřina Laňková v krásném závodě obsadila druhé místo a časem 2:31,43 navíc utvořila nový český rekord v kategorii čtrnáctiletých.


Výkony příbramských plavců jsou příslibem nejen před mistrovstvím, ale i do budoucna.