„Jeli jsme obhajovat medaile a skvělá umístění z loňského roku, takže malá tréma byla patrná, protože obhajovat je samozřejmě vždy těžší, než překvapit. Závodníci však ukázali svou soutěživost, a proto se i letos můžeme pochlubit výbornými výsledky,“ říká Kristina Hovorková, zakladatelka organizace Fit senior Příbram, která se zaměřuje na aktivity pro seniory, zejména na zdravý životní styl a setkávání. Cílem je ukázat seniorům, že sportovat lze v každém věku a vytvořit pro ně vhodný program s kvalitními lektory. Z převážně sportovního zaměření se projekt rozrostl i do dalších směrů. Kromě pohybových aktivit mohou senioři navštěvovat například kurzy zpěvu, technologií, rukodělné kroužky a další.

Nejvíce medailí vybojovali příbramští v disciplíně nordic walking, tedy chůzi s hůlkami na 800 metrů. V kategorii C obsadili hned první dvě příčky, Ladislav Zeithaml první místo a Petr Rataj místo druhé. V kategorii D pak získal stříbrnou medaili Bohumil Malý, který si připsal také ještě třetí místo ve skoku dalekém. Z žen pak zlato ve své kategorii obhájila Marie Ratajová a ke své loňské zlaté medaili přidala druhou. Další dvě nejvyšší umístění dosáhli pánové Karel Brynda v disciplíně woodball a Ondřej Hrach ve slalomu. Jan Malcharek pak doplnil sbírku o stříbro ve skoku dalekém.

Příbram přivítá v Superlize malého fotbalu Praha.
Příbram chce z posledního místa, Praha si nehodlá kazit rozlučku

„Obdivuji všechny seniory, kteří se odhodlali soutěžit a věnovali čas přípravě, tato akce je to něco trochu jiného, než čemu se věnujeme během roku, je to pro nás zpestření. Nejsme zaměřeni na soutěžení a porovnávání výsledků,“ připomíná Hovorková. Medailisté mají být na co pyšní, konkurence byla veliká, skvělou reprezentaci odvedla i dvě družstva petanque a celý tým fotbalu v chůzi.

Sportovní hry seniorů organizuje David Huf, kterého veřejnost zná jako mistra světa ve sportovním aerobiku. Několik posledních let se však věnuje převážně pohybovým aktivitám pro seniory a s příbramským spolkem Fit senior dlouhodobě spolupracuje. Sportovní hry jsou zaměřeny na seniory, kteří jsou rádi aktivní, zabývají se sportem, ale nezúčastňují se veteránských vrcholových soutěží.

Ilustrační foto
Příští týden bude nadprůměrně teplý. Česko však čekají i srážky
Big Shock Racing tým absolvoval testování v africké poušti.
Macík v Africe otestoval Karla. Zraněný Brabec Dakar stihne