„Jeli jsme obhajovat medaile a skvělá umístění z loňského roku, takže malá tréma byla patrná, protože obhajovat je samozřejmě vždy těžší, než překvapit. Závodníci však ukázali svou soutěživost, a proto se i letos můžeme pochlubit výbornými výsledky,“ říká Kristina Hovorková, zakladatelka organizace Fit senior Příbram, která se zaměřuje na aktivity pro seniory, zejména na zdravý životní styl a setkávání. Cílem je ukázat seniorům, že sportovat lze v každém věku a vytvořit pro ně vhodný program s kvalitními lektory. Z převážně sportovního zaměření se projekt rozrostl i do dalších směrů. Kromě pohybových aktivit mohou senioři navštěvovat například kurzy zpěvu, technologií, rukodělné kroužky a další.

Nejvíce medailí vybojovali příbramští v disciplíně nordic walking, tedy chůzi s hůlkami na 800 metrů. V kategorii C obsadili hned první dvě příčky, Ladislav Zeithaml první místo a Petr Rataj místo druhé. V kategorii D pak získal stříbrnou medaili Bohumil Malý, který si připsal také ještě třetí místo ve skoku dalekém. Z žen pak zlato ve své kategorii obhájila Marie Ratajová a ke své loňské zlaté medaili přidala druhou. Další dvě nejvyšší umístění dosáhli pánové Karel Brynda v disciplíně woodball a Ondřej Hrach ve slalomu. Jan Malcharek pak doplnil sbírku o stříbro ve skoku dalekém.

„Obdivuji všechny seniory, kteří se odhodlali soutěžit a věnovali čas přípravě, tato akce je to něco trochu jiného, než čemu se věnujeme během roku, je to pro nás zpestření. Nejsme zaměřeni na soutěžení a porovnávání výsledků,“ připomíná Hovorková. Medailisté mají být na co pyšní, konkurence byla veliká, skvělou reprezentaci odvedla i dvě družstva petanque a celý tým fotbalu v chůzi.

Sportovní hry seniorů organizuje David Huf, kterého veřejnost zná jako mistra světa ve sportovním aerobiku. Několik posledních let se však věnuje převážně pohybovým aktivitám pro seniory a s příbramským spolkem Fit senior dlouhodobě spolupracuje. Sportovní hry jsou zaměřeny na seniory, kteří jsou rádi aktivní, zabývají se sportem, ale nezúčastňují se veteránských vrcholových soutěží.