Pech oplatil loňskou porážku Janu Dohnalovi, který skončil na druhém místě a nezkompletoval tak zlatý hattrick. Stupně vítězů doplnil třetí Vojtěch Štajf.
Na jezdce čekaly dvě etapy, které dohromady obsahovaly čtrnáct rychlostních zkoušek, z nichž osm se jelo v sobotu a zbylých šest v neděli. Při neúčasti už jistého mistra České republiky Jana Kopeckého byli za největší favority považováni právě Václav Pech, Jan Dohnal a Jan Černý. Úvodní den soupeření na tratích v okolí Příbrami ukázal, že se jednalo o naprosto správný předpoklad.
Na čele závodu se přetahovali především Černý s Pechem. Lépe si v sobotní etapě nakonec vedl první jmenovaný, který sice nedokázal vyhrát ani jednu rychlostní zkoušku, ale v jeho celkový čas byl o více než tři vteřiny rychlejší než Pechův. Vítěz předchozích dvou ročníků Jan Dohnal pozoroval souboj svých soupeřů ze třetího místa, ale na lídra ztrácel pouze necelých devět vteřin, takže i on byl stále reálně ve hře o vítězství.

V rámci předstartovní show 39. Rally Příbram se představily některé posádky se svými vozy.
OBRAZEM: V pátek odstartovala 39. Rally Příbram

Nedělní program narušila nejprve nehoda jednoho ze závodních vozů, kvůli které musela být zrušena desátá rychlostní zkouška. Hned v další rychlostní zkoušce přišel velmi důležitý moment v boji o celkový triumf, protože kvůli technickým problémům musel odstoupit Jan Černý. Vedení se tak ujal Václav Pech a jeho nejbližším pronásledovatelem byl Jan Dohnal. Oba jezdce dělil nepatrný časový rozdíl, který se v závěrečných fázích závodu snažil Dohnal mohutně stáhnout, ale na rozdíl od loňského roku svého velkého soka nepředčil.

Václav Pech udržel o necelých pět vteřin vítězství až do konce, čímž si zároveň zajistil titul vicemistra České republiky, když v celkovém hodnocení přeskočil Jana Černého. „Jsme nadšení. Vyhrát v Příbrami je vždy hezké. Už jsme to tady zažili šestkrát a nyní je to posedmé. Bylo krásné počasí, trať byla velmi dobře připravená a nikde to neklouzalo. Navíc jsme svedli pěkný souboj s Janem Černý a Janem Dohnal, takže po takové honičce to těší dvakrát. Fakt se nám to líbilo,“ radoval se Václav Pech, který dosáhl na příbramské vítězství spolu s navigátorem Petrem Uhlem.

David Langer se stal nový trenérem kategorii U16.
David Langer: Všichni si mě pamatují jako hráče, který dal gól AC Milán

Přestože nedosáhl na zlatý hattrick, byl nadmíru spokojený i druhý v cíli Jan Dohnal. „Za mě krásný závod. Kdyby mi někdo před dvěma měsíci řekl, že pojedeme Rally Příbram s takovým autem a dosáhneme na bednu, tak bych mu řekl, že je blázen. Musím poděkovat všem z našeho týmu, je to skvělé,“ konstatoval na cílové rampě Jan Dohnal.

Za Pechem a Dohnalem dojel Vojtěch Štajf, který se na třetí pozici posunul z pátého místa po prvním dnu a v Příbrami dosáhl na bronz potřetí v řadě. „Před námi i za námi byla velká díra. Snažili jsme se pořád jet a nakonec jsme se dočkali. Vypadá to, že pro příští rok bude třetí místo povinnost,“ řekl s úsměvem řidič třetího nejrychlejšího vozu v cíli.

Čeští hokejoví reprezentanti zdolali v posledním ze tří přípravných utkání na příbramském ledě Rusko 5:3
Rusové nepřekousli porážku a rozpoutali hromadnou bitku