Starohuťské házenkářky přitom zahájily svou pouť turnajem na výbornou, když na úvod přesvědčivě a zaslouženě zvítězily nad Studénkou (13:8). Pak se ale jejich sen začal rozplývat. Nejprve totiž poznaly sílu Přeštic (14:23), načež podlehly i v dalším zápase Vracovu (11:16). „Od úvodu zápasu byl soupeř lepší. Odskočil nám na rozdíl pěti branek, což se těžko otáčí. I přes maximální úsilí děvčat, která se snažila s nepříznivým vývojem něco udělat, si Vracov zápas zkušeně pohlídal,“ komentoval druhou porážku v turnaji Fišer.

Následná výhra nad Litvínovem (15:10) znamenala, že poslední střetnutí s domácí Dobruškou bude rovněž přímým soubojem o třetí místo. „Utkání bylo od začátku velmi vyhecované. Domácí však byli v prvním poločase přesnější a naše hráčky tak odcházely do kabin se čtyřbrankovým mankem (7:11),“ líčil Fišer.

„Nicméně do druhého poločasu vstoupily skvěle a rychle deficit ve skóre smazaly. Drama pak pokračovalo až do závěru, kde domácí nakonec strhli skóre na svoji stranu,“ řekl kouč.

Porážka o pouhé dvě branky (15:17) tak rozhodla o tom, že házenkářky Staré Hutě se domů vracely s nepopulární bramborovou medailí. „Holky mají na čem pracovat, ale hlavně mají na čem stavět. Vytvořily skvělou partu, která se, věřím, v další letech ještě dočká řady úspěchů. Mají před sebou ještě mnoho výzev,“ podotkl Filip Fišer.

Titul nakonec pro letošní rok zamířil do Přeštic, které se v rozhodujícím souboji zdolaly Vracov. Starohuťský tým mohl těšit alespoň zisk individuálních ocenění. Nejlepší brankářkou celého turnaje byla vyhlášena Barbora Musilová. Třetí nejlepší útočnicí, ale zároveň i třetí nejlepší střelkyní turnaje byla Adéla Natscherová a nejužitečnější hráčkou družstva pak byla vyhlášena Justýna Sedláková.

„V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem rodičům a fanouškům za podporu přímo v Dobrušce. Sešlo se jich tam opravdu mnoho a byli při utkáních velmi slyšet,“ ocenil Filip Fišer.