„Nevidím důvod, proč bychom v Ústí nad Labem nemohli vyhrát. Hráči si ovšem musí sáhnout do svědomí a hrát jednoznačně mnohem lépe,“ prohlásil odhodlaně před utkáním příbramský trenér Martin Kop starší, který udělal v základní sestavě dvě změny.

Překvapivě nenasadil kapitána Böhma, kterého nahradil Kuchař, a také australského blokaře Grahama, jehož místo zaujal Trojanowicz. Jak se ukázalo, jednalo se o správný tah. Hráči si vzali trenérova slova k srdci a po většinu zápasu herně dominovali, což se odvíjelo především od kvalitního servisu.

V první sadě si Kocouři rychle vypracovali čtyřbodový náskok, který v dalším průběhu ještě navýšili a nakonec ji ovládli rozdílem sedmi bodů (25:18). Klíčové se ovšem ukázalo dějství druhé, kde nejprve Příbram zlikvidovala pětibodový náskok domácích a v následné dlouhé a napínavé koncovce zvítězila 33:31.

Ústí sice poté vzdorovalo i v setu třetím, ale příbramští hráči tentokrát žádné komplikace nepřipustili a po výsledku 25:22 završili své vítězství. O tom, kdo nakonec postoupí do čtvrtfinále, se tedy rozhodne až v neděli v Příbrami, kde se odehraje rozhodující bitva.

Ústí n. L. – Příbram 0:3

Sety: -18, -31, -22, nejlepší hráči: Kramár 15, Da Willyan 13 – Wawrzynczyk 19, Kuchař 16, čas: 86 minut, stav série: 1:1.